G4400 Yüksek CPU Kullanımı Problemi

Mioree

Decapat
  • Intel Pentium G4400 3.0Ghz Skylake işlemci
  • MSI H100M PRO VD Anakart
  • Kingston HyperX Fury 8GB RAM
  • MSI GTX 750 Tİ 2GB - 128 Bit Ekran Kartı
  • PSU ZALMAN LE II - 400 Watt

Boşta iken hiçbir sorun yok fakat herhangi bir oyun, program, tarayıcı vs. kullandığım zaman sanki o işleme odaklanır gibi tüm işlemciyi ona yüklüyor. Mesela League Of Legends oynuyorum işlemci yükü onda. CSGO oynuyorum işlemci yükü onda.
Aynı zamanda kasma takılma sorunları da yaratıyor.
Bilgisayarımı düzenli şekilde temizlerim ve termal macunlarını 3 ayda bir değiştiririm.
CoreTemp uygulamasına göre PC boşta iken 30 32 dereceler arasında iken %100 işlemci yükünde ısınma maksimum 56 derece.

Format atmayı denedim hatta Windows 10 yerine 8'i de kurup denedim fakat sonuç hep aynı.

G4400 yalnızca 2 iş parçacığına sahip olduğu için multiplayer oyunlarda sıkıntı çıkarması normal bir durum. Arkaplanda çalışan bir uygulama varsa kapatın.

Keşke g4560 alsaydın performans olarak aralarında fark var. İmkanın varsa şimdi ikinci el i5 7600, i5 7500 alabilirsin. Çok para vermek istemiyorsan g4560 alabilirsin ucuza bulursan ama 7. Nesil i3 alma.

G4400 yalnızca 2 iş parçacığına sahip olduğu için multiplayer oyunlarda sıkıntı çıkarması normal bir durum. Arkaplanda çalışan bir uygulama varsa kapatın.
2016 nın yaz ayında almıştım neredeyse 3 yıldır sorunsuz kullanıyordum hatta after effects gibi ağır programlarda kolayca render alabiliyordum bu sorun son 2 haftadır var

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı