G4400 sistem toplama

maddefector

Hectopat
Daha fazla  
Yeni işe başladığım için ve taşınma vs. masraflarının arasında en azından Fifa18, PUBG gibi oyunları açabilecek düşük bütçeli bir sistem toplamayı düşünüyorum. En son G4400'da karar kıldım ancak anakart ve diğer donanımlarda kararsız kaldım. Zamanla upgrade edebileceğim bir anakart olsun istiyorum, ancak fiyatının da şu an beni yormaması gerekiyor. Bu kriterlerde önerileriniz olursa sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
Bütçem var aslında ancak şu an toplu bir şekilde yüklenemem maalesef. Dediğim gibi 150 200 civarı upgrade edebileceğim anakart arıyorum. Elimde 2x2 1333 mhz ram bulunuyor. İdare etmek amacı ile bunları kullanacagım 2 - 3 ay dayanması yeterli benim için. Ekran kartını taksitle alacağım için fiyatta çok problem olmaz ancak darboğaz yapma olasılığı var bu işlemci ile bazı ekran kartlarının.

Anakart=Asus h110m-k
Ekran kartı=Gigabyte GT 1030
Kasa(yoksa)Power Boost vk-g1008s
Ben bu hafta içinde böyle bi kasa toplayacağım.orta-yuksek ayarlarda rahat oynatır diye düşünüyorum.PES,GTA 5,BF1 vb...

Öncelikle G4400, günümüz için sınır bir işlemcidir. 2 çekirdek ve 2 izlek bulunduruyor. Yani 4 çekirdek isteyen oyunlarda başarısız olacaktır. Önerim bütçe biriktirip Athlon X4 950 ve GT 1030 ikilisi almanızdır. Ayrıca elindeki bellekleri kullanman mümkün değil. Mümkünse onları satabilirsin.

Bana normal ayarlarda oynatsa yeter FPS takıntım yok.herhalde 30 fps den aşağı pek düşmez diye düşünüyorum.1 seneye yakın idare etse zaten upgrade ederim.
Bellekler elimde değil zaten ayrıca neden kullanamıyorum ? pc belleği DDR4 ve 2133mhz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı