G4400 Sisteme PSU'lu Kasa Önerisi

Buğra Yalçın

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Bütçe gereği çok üste çıkamıyorum, zaten ilerleyen zamanlarda parça değişikliği imkanı da olduğu için çok dert etmiyorum bu işlemciyi. Tek çekirdek performansı da üzücü durumda değil.

Peki ya anakartı neden Z170 seçtim? Sebebi şudur, MSI'ın Z170 chipsetli anakartlarında Skylake işlemcilerde "K" ibaresi olmasa bile overclock desteği sunduğunu öğrendim. Ben de FSX (Flight Simulaotor X) te uçuş yapıcam. Bu simulatör ekran kartına değil işlemciye bakarak fps veriyor. Overclock etmek gerek diye düşünüyorum. Bu desteği de bu anakartta buldum.

Ekran kartım neden Nvidia değil? Ben tarafsızım Radeon ya da Nvidia diye ayırmıyorum ama Radeona daha sıcak bakıyorum. Nedeni önümüzdeki zamanlarda HDR teknolojisini getirecekler. Bu teknolojinin desteğini de "R9 300" serisi kartlarına veriyor.

Bazı sorularım var;
-Fotoğrafta da görebileceğiniz D4 HX421C14FB/8 adlı Ram'in XMP özelliği var mı ? Yani bu anakartı almışken 2133 mhz kullanmak hoş olmaz.
-Bu parçalara önerebileceğini PSU'lu kasa nedir? Fiyatı minimum olsun, ssadece gerekli gücü versin ama şu verimlilik olayını tam bilmiyorum orda da güzel bişeyler olsun :D Ha bir de parçalar hakkında yorumlarınızı bekliyorum, fiyatın artacağı parça önerisinde bulunmayın lütfen. Biliyorum o kasa bu parçalarla işimi görmicek görmezden gelin o kasayı.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı