G4560 GTX 1050 Ti oyunlarda FPS sorunu

Deli Azo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bundan 2 sene önce bir PC topladım özellikleri şöyle:

Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB
RAM: G.Skill 8 GB DDR4 2113 MHz
Güç kaynağı: Xigmatek 550W 80 plus
SSD: Adata SU650 240 GB
HDD: WD 1 TB
İşlemci: Intel G4560

Arkadaşlar çoğu oyunda ani droplar yaşıyorum GTA 5'te ve PUBG'de ben PC'yi aldığımdan beri hiç termal macununu veya tozlarını temizlemedim zarar vereceğimden korkuyorum sizce ne yapmalıyım ve eksta 8 GB RAM eklenebilir mi sizce? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin darboğaz yapıyo olabilir çünkü o ekran kartına ucu ucuna yeticek bi işlemci çekirdek ve thread'i yetersiz kaldığında yük ekran kartına binip takılmalar sıkça olur
Sana tavsiyem ekran kartını nvidia sitesinden en son sürüme güncellemen belki sorunu halledebilirsin

İşlemcin darboğaz yapıyo olabilir çünkü o ekran kartına ucu ucuna yeticek bi işlemci çekirdek ve thread'i yetersiz kaldığında yük ekran kartına binip takılmalar sıkça olur
Sana tavsiyem ekran kartını nvidia sitesinden en son sürüme güncellemen belki sorunu halledebilirsin
G4560 RX 580 besleyebiliyor kısmen 1050 ti daroğaz yapması imkansız

Merhaba arkadaşlar bundan 2 sene önce bir PC topladım özellikleri şöyle:

Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB
RAM: G.Skill 8 GB DDR4 2113 MHz
Güç kaynağı: Xigmatek 550W 80 plus
SSD: Adata SU650 240 GB
HDD: WD 1 TB
İşlemci: Intel G4560

Arkadaşlar çoğu oyunda ani droplar yaşıyorum GTA 5'te ve PUBG'de ben PC'yi aldığımdan beri hiç termal macununu veya tozlarını temizlemedim zarar vereceğimden korkuyorum sizce ne yapmalıyım ve eksta 8 GB RAM eklenebilir mi sizce? Teşekkürler.
Msi Afterburner indir ve sıcaklık değerlerine bak.. Bendede aynı işlemci ve rog strix gtx 1050ti var battlefieldv oynarken kasıyordu.. rami 16gb yaptım yağ gibi akıyor şu anda ama 8gb ram ile gta5 te sorun çıkmıyordu..

G4560 RX 580 besleyebiliyor kısmen 1050 ti daroğaz yapması imkansız
Hayır darboğaz yaptığı oyunlar var. Örneğin Battlefield 1 oyununu hangi ayarlarda oynarsanız oynayın darboğaz inanılmaz derecede yüksek (multiplayer için konuşuyorum). Sıradan kasmayan oyunlarda bile yapabiliyor. Ucu ucuna yeten bir işlemci zaten G4560. Ram eklenmesi durumunda sorun neredeyse çözülüyor ama.

Hayır darboğaz yaptığı oyunlar var. Örneğin Battlefield 1 oyununu hangi ayarlarda oynarsanız oynayın darboğaz inanılmaz derecede yüksek (multiplayer için konuşuyorum). Sıradan kasmayan oyunlarda bile yapabiliyor. Ucu ucuna yeten bir işlemci zaten G4560. Ram eklenmesi durumunda sorun neredeyse çözülüyor ama.
Evet sorun ram yetersizliği zaten oyun esnasında 7.5 gb ram kullanıyordu 8gbken Bf5te..Arttırınca düzeldi

G4560 online oyunlarda yetersiz kalıyor. 1050Ti ise yüksek ayar kartı değil. 8GB dual channel kullanılacak RAM eklemesi performansa etki edecektir fakat işlemci yükseltmek daha öncelikli gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı