G4560 için B250M PRO-VD vs H110M PRO-VD

Fix3d

Kilopat
G4560 işlemci ile kullanılacak fakat ileride işlemci değişikliği düşünebilirim. Arada ortalama 100 TL gibi bir fiyat farkı var. Ne kadar geleceğe dönük bir anakart? Aradaki farklara göre 100 TL ekstra ödemeye değer bence.
Bir de bir ricam daha var.
COOLER MASTER ELITE RC-430 500W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

Bu kasa 110 TL yazıyor ve yorumlardaki kullanıcı 500W PSU geldiğini de söylemiş. Bu kasa hakkındaki düşüncelerinizi de bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
G4560 işlemci ile kullanılacak fakat ileride işlemci değişikliği düşünebilirim. Arada ortalama 100 TL gibi bir fiyat farkı var. Ne kadar geleceğe dönük bir anakart? Aradaki farklara göre 100 TL ekstra ödemeye değer bence.
Bir de bir ricam daha var.
COOLER MASTER ELITE RC-430 500W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

Bu kasa 110 TL yazıyor ve yorumlardaki kullanıcı 500W PSU geldiğini de söylemiş. Bu kasa hakkındaki düşüncelerinizi de bekliyorum.
Şimdi aklımda şöyle birşey var. Şahsen parçaları değişeceğimi pek düşünmüyorumda örneğin evde yaklaşık 10 yıllık bir Casper Alfa kasam var, DDR2 uyumlu. Onun anakartı bi DDR3 uyumlu olsaydı şahsen bi ekran kartı ram ekler yoluma devam ederdim :) Aynı şeyin bu kasada da olmasını istemiyorum. Biraz daha geleceğe dönük olmasını istiyorumda burada seçtiğimiz 2 anakart arasındaki fark ciddi boyuttamı o benim için önemli. Aslında tam açıklayamadığım ve karışık bir düşüncem var. Tam anlaşılmamış olabilir, özür dilerim :) Birde 2. sorum hakkında ne düşünüyorsunuz acaba?

Bu konuda benim de önerim B250. Daha yeni bir yonga seti olduğu için daha geleceğe yönelik olur. Ayrıca kasaya baktım da bir yorum göremedim kaldırmış heralde kimse.:) Bir şey daha eklemek istiyorum kasa güzel ancak tek fan yuvası olması sıkıntı olabilir ısınma sorunu yaşayabilirsin.

Edit : Şimdi farkettim kasada 2 fan yuvası varmış vatan bilgisayar yanlış bir bilgilendirme yapmış.

Bu konuda benim de önerim B250. Daha yeni bir yonga seti olduğu için daha geleceğe yönelik olur. Ayrıca kasaya baktım da bir yorum göremedim kaldırmış heralde kimse.:) Bir şey daha eklemek istiyorum kasa güzel ancak tek fan yuvası olması sıkıntı olabilir ısınma sorunu yaşayabilirsin.
Acaba G4560 B250M 1050Ti lı sistem için kasa + PSU önerir misin? PSU +80 Sertifikalı olması iyi olurdu ama malum ekonomik bir sistem topluyorum. 100 200 TL bile benim için önemli.
Edit: İsviçredeki bilgisayar parçaları fiyatı hakkında bilgisi olan arkadaşlar acaba yorum yapabilirmi?

B250 al hem geleceğe dönük hemde güncellemeleri uzun süre gelecek bir yonga fakat H110 yazılım güncellemesi olarak son sırada. Tabiki B250 seçme yararını en baştan göreceksin tek yazılım değil donanım olarak da artıları var.

2 anakart da 1151 Pin uyumlu. 1 tanesi 5 diğeri 10 yıl gider diye birşey asla yok. 2 anakarta da aynı işlemcileri takabileceksin. Telefon değil bu sürekli güncelleme alacak olsun. H110M de işini fazlasıyla görür. Ekonomik sistem topluyor isen fazladan vereceğin 100₺ sana FPS olarak dönmeyecek. F/P olayı da buna deniyor zaten. 2000 liraya topladığın sistem ile 2100 liraya topladığın anakartı farklı sistem aynı performansta ise ucuz olanı alacaksın.

Acaba G4560 B250M 1050Ti lı sistem için kasa + PSU önerir misin? PSU +80 Sertifikalı olması iyi olurdu ama malum ekonomik bir sistem topluyorum. 100 200 TL bile benim için önemli.
Edit: İsviçredeki bilgisayar parçaları fiyatı hakkında bilgisi olan arkadaşlar acaba yorum yapabilirmi?
Kasa konusunda senin verdiğin kasa bütçen için gayet iyi anladığım gibi duruyor. Ancak bütçe hakkında biraz daha bilgi verirsen iyi olur.
Not : Sokak bilgisayarcılarında da bazen gayet güzel kasalar olabiliyor. İkinci el oluyor genelde ama iş görecek bir tane bulabilirsin fan sayısına bakarak alman iyi olur.

Kasa konusunda senin verdiğin kasa bütçen için gayet iyi anladığım gibi duruyor. Ancak bütçe hakkında biraz daha bilgi verirsen iyi olur.
Not : Sokak bilgisayarcılarında da bazen gayet güzel kasalar olabiliyor. İkinci el oluyor genelde ama iş görecek bir tane bulabilirsin fan sayısına bakarak alman iyi olur.
Bilgisayarı alma amacım elimde 1 adet Casper Nirvana Ultrabook var ve 4GB RAM, ekran kartı bulunmamakta. Çok fazla laptop değiştiğim olduda artık sabit bi sistem toplayıp çok iyi bakmayı düşünüyorum bilgisayarıma :D 2. eldense İsveç teki fiyatları bilmiyorum fakat yurt dışından toplayabilirim. 2. el kasayı anca tanıdığım birinden alırım yoksa içime sinmez. Anakart olarakta yurt dışındaki fiyatlara bağlı olarak almayı düşünüyorum. H110M aklıma yattı aslında. Bakalım artık. Kasa içinde 110 TL lik kasaya uygun demişsinizde bi çürüğü çıkarmı acaba o fiyata? :D Birde 1TB HDD önerirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı