G4560 için ekran kartı

Hocam şu an 2sistem arasında kaldım
1.sistem
Amd A10 7890k işlemci
MSI Rx460 4 gb ekran kartı
Toshiba 1TB 7200rpm harddisk
Everest range-7 peak-650W kasa
Asus a68hm-k anakart
16gb ddr3 1600mhz gskill ram
2.sistemde
İntel 4560 pentium işlemci
MSI Rx460 4gb ekrankartı
Harddisk ilk sistemle aynı
Kasa ilk sistemle aynı
Ram için önerilerinizi bekliyorum ama 16 gb lik bişey düşünüyorum
Anakart MSI B250M BAZOOKA düşünüyorum fikirlerinizi söylerseniz sevinirim
2. sistem almanız gerektiğini yazmışlar zaten arkadaşlar. Söylemek istediğim kasanızı kesinlikle değiştirin. Frisby ve Everest kasalardan uzak durun. Biliyorum bütçe dostu ama gerçekten kalitesizler. Ram olarak en az 2133 mhz olan DDR4 Ramler alabilirsiniz. Sizin tam olarak bütçeniz ne kadar?

2. sistem almanız gerektiğini yazmışlar zaten arkadaşlar. Söylemek istediğim kasanızı kesinlikle değiştirin. Frisby ve Everest kasalardan uzak durun. Biliyorum bütçe dostu ama gerçekten kalitesizler. Ram olarak en az 2133 mhz olan DDR4 Ramler alabilirsiniz. Sizin tam olarak bütçeniz ne kadar?
Bütçem yaklaşık 2500 tl civarı 100-200 tl fazla olsada önemli değil bide ne türk kasalar önerirsiniz ve kasayla psu yu ayrı mı almalıyım acaba cevap verirseniz sevinirim

Hocam bide bişey sorcam diyelimki benim anakartım 2400Mhz ben bu aakarta 2400Mhz ram taksam sorun olurmu ya da 2133Mhz ram taksam daha mı iyi olur acaba?

2.4K pc.png

Madem 2.500 TL bütçeniz var, RX460'la uğraşmanıza gerek yok. Mümkünse Ram'lerinizi 16 GB yapmanızı öneririm. Buyrun oyun testleri:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bide bişey sorcam diyelimki benim anakartım 2400Mhz ben bu aakarta 2400Mhz ram taksam sorun olurmu ya da 2133Mhz ram taksam daha mı iyi olur acaba?
Anakartınız 1600 mhz diyelim kaç mhz'lık Ram takarsanız takın 1600 mhz hızda çalışır. Bir problem olmaz yani merak etmeyin. Siz hangisi ucuzsa onu alın. Yeterki anakartınızın mhz'sinden daha az mhz'li Ram almayın (bir problem olacağından değil).

Eki Görüntüle 214585
Madem 2.500 TL bütçeniz var, RX460'la uğraşmanıza gerek yok. Mümkünse Ram'lerinizi 16 GB yapmanızı öneririm. Buyrun oyun testleri:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartınız 1600 mhz diyelim kaç mhz'lık Ram takarsanız takın 1600 mhz hızda çalışır. Bir problem olmaz yani merak etmeyin. Siz hangisi ucuzsa onu alın. Yeterki anakartınızın mhz'sinden daha az mhz'li Ram almayın (bir problem olacağından değil).
hocam sizin topladığınız sisteme göre 500w enerji yeterli olacakmıdır eğer yeterli olursa üstüne 16gb ram takmayı düşünüyorum yani 500w sizin topladığınız sistemin 16gb ramlı versiyonunu kaldırırmı kusruma bakmayın sizide soru yağmuruna tuttum ama bilgisayardan pek fazla anlamıyorumda

Bide hocam sizin önerdiğiniz RX 470 4GB nin markası ne acaba

hocam sizin topladığınız sisteme göre 500w enerji yeterli olacakmıdır eğer yeterli olursa üstüne 16gb ram takmayı düşünüyorum yani 500w sizin topladığınız sistemin 16gb ramlı versiyonunu kaldırırmı kusruma bakmayın sizide soru yağmuruna tuttum ama bilgisayardan pek fazla anlamıyorumda
Evet, 16GB'lik için de yeterlidir ve önemli değil hocam amacımız burda birbirimize yardımcı olmak.

Bide hocam sizin önerdiğiniz RX 470 4GB nin markası ne acaba
Marka çok önemli değil ama yine de MSI öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı