G4560 ile 750 Ti vs R3 2200G APU sistem

Hangisini Seçmeliyim ?

• Pentium G4560 ve GTX 750 Tİ mi ?

Oy: 3 25,0%
  • R3 2200G mi ?

Oy: 9 75,0%

• Oy verenlerin toplamı
    12
Aradaki 200 TL uzun vadede çok işine yarar ama. Eski nesil sistem toplayacağına yeni sistem toplamış olursun.
İki şık arasında ekran kartı olan model daha iyidir bence. Ama ölü yatırımdır 1-2 sene sonra çöp olur atsan atılmaz satsan satılmaz olur. Gerekirse 1 ay bekleyip 8. nesil anakart ile işlemci alıp ileriye dönükte yatırım yapmanızı öneririm.
G5400 alırsan lol tarzı oyunları ekran kartı olmadan Intel® UHD Graphics 610 ile kısa vadede çok rahat idare eder seni oynatır 750 Tİ' ı 2-3 ay sonra eline para geçince alırsın.

750 Ti yerine R7 370 almanı tavsiye ederim, yükseltme muhabbetleri hep yatıyor. Ben de öyle diyordum, hala Intel Graphics kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim grafik sorunum yok düşük ayarlarda da oynarım yani de GTX 750 Tİ idare eder herhalde ? PUBG'de en düşük ayarlarda boşuna ben ekstra bütçe vermek istemiyorum. Ehliyet için bütçe ayırmam lazım maalesef :(

Yetmez dostum. PUBG gibi Battleroyale oyunlarında yüksek çözünürlük önemlidir. Uzak mesafe çatışmalar yaptığınız bir oyun. 750Ti ile 1920x1080 çözünürlükte low ayarlarda 60 FPS üstü oynayamazsınız.
750 Ti yerine R7 370 almanı tavsiye ederim, yükseltme muhabbetleri hep yatıyor. Ben de öyle diyordum, hala Intel Graphics kullanıyorum.

Yok yatmıyor. Kişiyle alakalı bir durum bu.

Yetmez dostum. PUBG gibi Battleroyale oyunlarında yüksek çözünürlük önemlidir. Uzak mesafe çatışmalar yaptığınız bir oyun. 750Ti ile 1920x1080 çözünürlükte low ayarlarda 60 FPS üstü oynayamazsınız.

Çözünürlüğüm 1920x1080 değil 1366x768 ve 1440x900 çözünürlüğüne sahip iki tane monitörüm var.
Burada aynı sistemle istediğim FPS'leri almakta. 60 FPS üstü oynamak istemiyorum zaten istesem de bu kart 60 FPS üstü oynatmaz (yer yer çıkabilir o ayrı).

En düşük ayarlarda 1366x768 veya 1440x900 çözünürlüğünde 60 FPS üstü oyun oynamak istemediğim için bu sistem bana yeter diye düşünüyorum.
Aradaki 200 TL uzun vadede çok işine yarar ama. Eski nesil sistem toplayacağına yeni sistem toplamış olursun.
İki şık arasında ekran kartı olan model daha iyidir bence. Ama ölü yatırımdır 1-2 sene sonra çöp olur atsan atılmaz satsan satılmaz olur. Gerekirse 1 ay bekleyip 8. nesil anakart ile işlemci alıp ileriye dönükte yatırım yapmanızı öneririm.
G5400 alırsan lol tarzı oyunları ekran kartı olmadan Intel® UHD Graphics 610 ile kısa vadede çok rahat idare eder seni oynatır 750 Ti'ı 2-3 ay sonra eline para geçince alırsın.
Tabi haklısınız ama 200 TL ekledik diyelim bunun sonu yok 50 TL daha ekle şunu al, 100 TL daha ekle anakartı yükselt OC modelini al vb.

Ama ölü yatırımdır 1-2 sene sonra çöp olur atsan atılmaz satsan satılmaz olur. Gerekirse 1 ay bekleyip 8. nesil anakart ile işlemci alıp ileriye dönükte yatırım yapmanızı öneririm.
Satmayı düşünmüyorum o yüzden kararlaştırdım ekran kartlı seçeneği alacağım herhalde.
O bütçeyle ikinci el toplamanızı öneririm dilerseniz tavsiyede de bulunabilirim. Aynı parayla daha fazla FPS alırsınız.
İkinci ele çok güvenmiyorum o yüzden tüm parçaları garantili alıyorum, almaya çalışıyorum ama ekran kartını mecbur 2.el alacağım çünkü GT 1030'un sıfırı bile 500 TL olmuş.

Çözünürlüğüm 1920x1080 değil 1366x768 ve 1440x900 çözünürlüğüne sahip iki tane monitörüm var.
Burada aynı sistemle istediğim FPS'leri almakta. 60 FPS üstü oynamak istemiyorum zaten istesem de bu kart 60 FPS üstü oynatmaz (yer yer çıkabilir o ayrı).

Anladım. 60 FPS üstünü bir çeşit lüks olarak görüyorsunuz. Ben de böyle düşünürdüm bir zamanlar. H1Z1'i 300 saat 40 FPS oynadım 2016 senesinde. 2017'ye girerken bilgisayar topladım ve aradaki farkı gördüm. Oyun tarzım bambaşka bir hale gelmişti.

Karar sizin.

Kısa vadede direkt oyun performansı için GTX 750 Ti'lı sistemi almak mantıklı ama en ufak bir ekran kartı almak gibi bir ihtimal varsa Ryzen sistemi almak daha mantıklı olur. Ama her iki sistemde de PUBG oynamak biraz sıkıntı olacaktır. Bu oyunu 1080P sabit 60 FPS ile oynamak için bu iki sistemden de biraz daha iyi bir sisteme ihtiyaç var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı