G4560 ile RX 590 darboğaz yapar mı?

tahagok

Hectopat
Merhabalar, şu an Intel Pentium CPU G4560 3.50 GHz işlemcisini kullanıyorum. Acaba RX 590 Nitro ekran kartında ne kadar bir darboğaz olur? İşlemcim bildiğim kadarıyla 1050 Ti'ye kadar kaldırabiliyor. Acaba bu ekran kartı da 1050 Ti seviyesinde mi çalışır? Teşekkürler.

Teşekkürler, zaten darboğaz yapacağından şüpem yok ama ekran kartının 1050 seviyesinde mi çalışacağını bilmek istiyorum .Bu arada işlemci olarak i5 9400F almak istiyorum nasıl olur sizce?
Aslında ben de AMD işlemci tarafındayım. Ama bilgisayarı abim topladığı için İntel bi sistem topladı.Şu an eğer AMD bir işlemciye geçeceksem Ram den Anakartına kadar değişmem gerekicek.

Teşekkürler, zaten darboğaz yapacağından şüpem yok ama ekran kartının 1050 seviyesinde mi çalışacağını bilmek istiyorum .Bu arada işlemci olarak i5 9400F almak istiyorum nasıl olur sizce?
Aslında ben de AMD işlemci tarafındayım. Ama bilgisayarı abim topladığı için İntel bi sistem topladı.Şu an eğer AMD bir işlemciye geçeceksem Ram den Anakartına kadar değişmem gerekicek.
Intel anakartlar hakkinda pek bir bilgim yok fakat 9. Nesil intel islemci icin de anakart degistirmen gerekicek diye biliyorum. Yol yakinken ucuz bir amd anakartla ryzen alabilirsin. Icinden cikan stock sogutucu gayet guzel performans veriyor sogutucuya ayri bir para vermen de gerekmez.

CPU ile drop yaşamazsın. Drop RAM kaynaklı olmuştur 8 GB kullandıysan. En azından G4560 R6 gibi bir oyunda 60FPS üstünü çok rahat veriyor. ben de kullandım. CPU yetersiz ise tam anlamıyla stabil düşük FPS verir. En güzel örnek Battlefield V olur buna. Arkadaşın sorusunun cevabı dolayısıyla evet. i5 7600K ya da i7 7700K alabilirsin. Bu iki işlemci hala doyurucu bir performansa sahip. İkinci el temiz bir tanesini bul tak. Aşağısını takma ama.
Hayır CPU kaynaklıydı. RAM'i 16 GB şekilde kullandım. Hiç bir şekilde örneğin PUBG, işlemci %100 kullanılmadı. Ayrıca %20' lere kadar düştüğünü gördüm. Bunun yüzünden de GPU kullanımıda aynı oranda düştü. Ve takılmaya sebebiyet verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU ile drop yaşamazsın. Drop RAM kaynaklı olmuştur 8GB kullandıysan. En azından G4560 R6 gibi bir oyunda 60FPS üstünü çok rahat veriyor. Bende kullandım. CPU yetersiz ise tam anlamıyla stabil düşük FPS verir. En güzel örnek BattlefieldV olur buna. Arkadaşın sorusunun cevabı dolayısıyla evet. i5 7600k ya da i7 7700k alabilirsin. Bu iki işlemci hala doyurucu bir performansa sahip. İkinci el temiz bir tanesini bul tak. Aşağısını takma ama.
Droptan kastım takılma ve verimli çalışmaması. İşlemcinin yetişemiyip gpunun normalden az kullanması namı diğer darboğaz :D

Evet yine yanlış bilgi vermeye devam ediyor.. 😄 Ağır yük altındaki bir CPU yani bütün çekirdekleri %100'ün altına inmediği zaman takılmaya sebep olabilir. R6 için 8 GB yeterlidir.
FPS drop ile düşük FPS aynı şey sanan bir AMD fanboyu söyledi bunu. Kıyamam. Tekrar ediyorum, bilmeyen moderatör sende oku bunu. Patlama sahnelerini saymazsak işlemcinin performansı stabildir. Düşük RAM kadar drop yaşatmaz. Ya düşük FPS alırsın ya da o işlemci seni taşır. Anlık FPS düşmeleri RAM yetmeyip sabit diskten bilgi çekildiği zaman yaşanır. Yetersiz bir işlemci zaten yetersizdir. 50FPS alıyorsundur oyunda patlama sahnesi yaşanır partiküller dökülür FPS 30a düşer. Bu mu FPS drop ? Ama RAM ile 200 FPS alıyorken mevcut RAM kullanımı aşıldığı zaman 200den anlık 10FPS görürsün. FPS drop budur. Moderatör ekipte kalkmış yanlış bilgi işaretliyor. Böyle basit bir bilgiyi dahi bilmiyorsan güzel kardeşim yapma moderatörlük.

Sen kendini çok akıllı zannediyorsun herkesi cahil ilan ediyorsun ama bilmiyorsun ki bu konularda zerre bilgin yok. Al eline dandik bir işlemci gir en çok işlem gücü isteyen oyuna bakalım takılıyor mu takılmıyor mu. Ben nerede drop ile düşük FPS'ye aynı dedim bilmiyorum sanırım yine uydurdun. Tabi hemen RAM'e suç at nasıl olsa kullanıcı fazla bilmiyor. Neyse sen kendi kendine konuşmaya devam et kimse seni takmayacak. Bu da sana yazdığım son mesajımdır. 😄

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı