G4560 sisteme anakart önerisi

NiqhTmaRe

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Resim Öğretmenliği
Merhabalar.

Bilgisayar topladım ve anakartımın çalışıp çalışmayacağından şüpheliyim. Nedeni ise çizmiş olmam. Kötü senaryoyu düşünüp çalışmayacağını var sayarsak bu sisteme hangi anakartı önerirsiniz?

İşlemci: Intel Pentium G4560 Soket 1151 3.5GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Ekran kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
RAM: Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 PC Ram - Vatan Bilgisayar

Bütçe olarak 200-400 TL arası. 400 TL yi yukarı geçemem

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. O sistem için H110 çipset anakart almanızı öneriyorum. B250 anakarta para vermenize gerek yok diye düşünüyorum. İleriye dönük olmayacak çünkü B250 anakart.
Asrock H110M-DGS R3 Intel H110 1x PCIe x16 G3 2133MHz DDR4 Fiyatı
Mesela bu anakart bios update yapılı geliyor. O işlemci ile direkt çalışıyor.
Bu anakartta olabilir. Bununda 7. nesil ile uyumlu olarak geliyor biosu.
MSI H110M PRO-D Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Fiyatı
267 TL olanı alın işinizi fazlasıyla görür. 50 TL fazla vermenize gerek yok. MSI alınabilir. Yanlış hatırlamıyorsam bu anakart ile Technopat ekibi sistem toplamıştı.

Merhaba. O sistem için H110 çipset anakart almanızı öneriyorum. B250 anakarta para vermenize gerek yok diye düşünüyorum. İleriye dönük olmayacak çünkü B250 anakart.
Asrock H110M-DGS R3 Intel H110 1x PCIe x16 G3 2133MHz DDR4 Fiyatı
Mesela bu anakart bios update yapılı geliyor. O işlemci ile direkt çalışıyor.
Bu anakartta olabilir. Bununda 7. nesil ile uyumlu olarak geliyor biosu.
MSI H110M PRO-D Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Fiyatı
267 TL olanı alın işinizi fazlasıyla görür. 50 TL fazla vermenize gerek yok. MSI alınabilir. Yanlış hatırlamıyorsam bu anakart ile Technopat ekibi sistem toplamıştı.
Çizmiş olduğum anakart 2. önermiş olduğunuz MSI modeli. Tekrardan aynı anakartı almalıyım diyorsunuz.Bir şey daha sorayım. MSI modeli olana her hangi bir 7. Nesil i7, i5 ,İ3 İşlemci takabilir miyim? Mesela i7 7. nesil bir işlemci taktım ilerde. Hızını rahatlıkla bu anakart taşıyabilir mi?

O zaman bu ürünü alırken MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar vatan bilgisayara bios güncellemesini yaptırabilirim değil mi?
Baştan müşteri hizmetlerini arayıp takacağınız işlemciyi belirtin. Bazı satıcılar 7. nesile uyumlu olarak satıyor H110 ve B150 anakartları. Siz durumu izah edin. Son sürüm bios ile gelecek ise alacağım deyin. Muhtemelen güncelleyip gönderirler. Sonuçta bu anakartları stoklarından eritmek zorunda satıcılar. Eğer bu sene içinde satamazlarsa ellerinde kalır.

Baştan müşteri hizmetlerini arayıp takacağınız işlemciyi belirtin. Bazı satıcılar 7. nesile uyumlu olarak satıyor H110 ve B150 anakartları. Siz durumu izah edin. Son sürüm bios ile gelecek ise alacağım deyin. Muhtemelen güncelleyip gönderirler. Sonuçta bu anakartları stoklarından eritmek zorunda satıcılar. Eğer bu sene içinde satamazlarsa ellerinde kalır.
Vatanbilgisayarda irtibatta olduğum birisi var. Kendisi bana bu konuda yardımcı olur sanıyorum. Tekrar teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı