G4560 ve 1050 Ti Monitörlü Sistem Toplama

Semicon

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,

Bugün 2600-2700 TL'ye G4560 ve Nvidia GTX 1050 Ti kullanarak monitörlü bir sistem toplama planı yaptım. Yani sistemi daha toplamadım ama toplamayı düşünüyorum bu konuda sizden yardım almaya geldim.

Sistem:
İşlemci: Intel Pentium G4560 3.5GHz 3MB HD 610 Vga Lga1151
Anakart: MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI
Ram: Hi-Level 8GB 2400MHz DDR4
Kasa: Dark Dragon Pencereli, 3 Fanlı, USB 3.0 ATX Siyah
Hard Disk: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3
Ekran Kartı: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4G OC 128Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0
Monitör: Asus VP228TE 21.5" 1ms Full HD Gaming
Güç Kaynağı: Aerocool Value Series 500W

Parçaları farklı farklı sitelerden alıp elime geçince toplamayı düşünüyorum. Araştırmalarım sonucu yukarıdaki sistem (Monitör dahil) 2606 TL tuttu (Güncel Dolar 3,61.) Soracağım bazı sorular var:
1) Sistem hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
2) Yukardaki parçaları toplayacağım (Tabii eğer düşünceleriniz iyi olursa sistem ile ilgili.) Hepsiburada, Teknobiyotik, Sanalmarketim, İtopya, Webdenal siteleri güvenli midir?
3) Ve son olarak bu sitelerde bildiğiniz indirim zamanları falan oluyorsa söylerseniz sevinirim o zamanlarda almaya çalışırım parçaları yavaş yavaş

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, vermezseniz de canınız sağ olsun herkese iyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Sistem güzel olmuş belki güç kaynağı değiştirilebilir Corsair VS450 ile onun dışında kötü birşey yok güç kaynağının da çok sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum.
2) Hepsiburada, Teknobiyotik, Itopya siteleri güvenilirdir. Webdenal ile Sanalmarketim in de kötü bir yorumunu görmedim. Bu iki siteden alışveriş yapan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.
3) Ben indirim zamanı diye birşey bilmiyorum. Olabilir belki fakat benim bir bilgim yok.

Ekran kartını size bıraktım. Fiyattan kısmak için SSD'yi çıkarabilirsiniz fakat önermem.

2.155,42 TL

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran kartını size bıraktım. Fiyattan kısmak için SSD'yi çıkarabilirsiniz fakat önermem.

2.155,42 TL

Eki Görüntüle 246573

Güzel olmuş fakat ekran kartını kesin 1050Ti almayı düşünüyorum ve en ucuz 800-900TL böylece toplam 3000TL'yi falan buluyor bu yüzden maalesef toplayamam.
İşlemci, anakart, güç kaynağı gibi parçalardan kısıp ekran kartına yüklenmeyi düşündüğüm için bu sistemi yaptım elimde fazla bütçe yok daha bunun klavyesi mouse'si oyunları var :(

Bir de sizce ekran kartını Gigabyte almam doğru mu yoksa Asus, MSI veya Galax gibi markalardan mı almalıyım?

Son düzenleme:
Güzel olmuş fakat ekran kartını kesin 1050Ti almayı düşünüyorum ve en ucuz 800-900TL böylece toplam 3000TL'yi falan buluyor bu yüzden maalesef toplayamam.
İşlemci, anakart, güç kaynağı gibi parçalardan kısıp ekran kartına yüklenmeyi düşündüğüm için bu sistemi yaptım elimde fazla bütçe yok daha bunun klavyesi mouse'si oyunları var :(

Bir de sizce ekran kartını Gigabyte almam doğru mu yoksa Asus, MSI veya Galax gibi markalardan mı almalıyım?

Ekran kartı çok acil lazım değilse CPU içerisindeki kart ile idare edebilirsin bir süre. Paranı biriktirincede ekran kartını takarsın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı