G4560 ve GTX 1050 Ti sistem yükseltme

AMD bir işlemciye geçmek istiyorsanız anakart da yenilemeniz lazım. 1800 TL'ye güzel bir AMD işlemci ve anakart sığıyor. Fakat bir tık daha iyisi için bütçeyi 2000 yapmalısınız.

Sadece işlemci değiştirecekseniz ve bütçenizde yüksek sanırım i7 7700'e geçebilirsiniz. Render olsun çoklu işlem olsun sizin işinize yarayacak işlemci bu. Anakart değiştirmenize gerek yok. Sadece BIOS update yapın ve bu işlemciyi takıp keyfinize bakın.

Sadece işlemci değiştirecekseniz ve bütçenizde yüksek sanırım i7 7700'e geçebilirsiniz. Render olsun çoklu işlem olsun sizin işinize yarayacak işlemci bu. Anakart değiştirmenize gerek yok. Sadece BIOS update yapın ve bu işlemciyi takıp keyfinize bakın.
Bütçesine R5 2600 ve anakart sığıyor. R5 2600 de render ve çoklu işlemlerde 7700'ün çok çok önünde.

Intel Meltdown ve Spectre üzerine bir de şimdi Foreshadow'la uğraşıyor ve sen AMD istemiyorsun, hem de render için. Şaka gibi. Elindeki işlemci ve anakartı da satsan B350 anakart ile 8 çekirdekli, render canavarı, her gün güvenlik açığı ortaya çıkmayan, ileriye dönük soketli Ryzen 7 alırsın, ve o Ryzen 7 senin alacağın herhangi bir 7. Nesil İ5 veya İ7'yi havada takla atarak tokatlar.

Sen ciddi misin? Adamın elindeki işlemci anakartı bile satsa 2200-2300 bütçesi var, sen ona git 500 liralık anakartla 2500 liralık işlemci al diyorsun. Üzerine bir de 200 lira soğutucuya vermesi lazım onu da belirtmemişsin. Konuyu iyice oku lütfen.
İ7 8700K fiyatını bilmiyorum. B serisi bir anakart da gayet güzel idare edecektir. İsterse satıp yenisini alır daha sonra. Intel fanı da değilim, arkadaş Intel istediği için Intel yazdım, konuyu da okudum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı