G4560 ve RX 460 / RX 550 Sistem Toplama

OnurCreed

Decapat
Böyle bi sistem topladim. Elimde 7200RPM HDD, kasa ve PSU var. Sizce nasıl? Oynayacagim oyunlar yüksek sistem gerektiren oyunlar değil bence. PUBG Mobile, LoL ve Paladins.

• Anakart : 300TL MSI H110M PRO
  • Işlemci : 435TL Pentium G4560
  • RAM: 268TL Corsair Value Select 8GB 2133 MHZ
  • Ekran Kartı için 2 Seçim Yaptım Kararsız Kaldım Sizce Hangisi
  • RX 550 Pulse 470TL Başka Sitelerde Fiyatı 700TL Civarındayken Burada ise 470TL Çakma v.s Olabilir mi acaba?
  • RX 460 OEM 400TL

Sizce güzel bi sistem mi? Bütçem yeterli olmadıgı için bunları seçtim, herhangi bir parçada sorun çıkar mı uyumsuzluk vs.?
Yardım bekliyorum

Son düzenleme:
Ben olsam MSI, Sapphire ya da ASUS versiyonu bir RX 460 alırdım. Soğutma konusunda yetersiz kalacağı için performansı düşük olur.
Eğer bütçeniz kısıtlıysa 2. el toplanmış sistem bakın derim. RX 560 olan sistemler oluyor ucuza.

Ben olsam MSI, Sapphire ya da ASUS versiyonu bir RX 460 alırdım. Soğutma konusunda yetersiz kalacağı için performansı düşük olur.
Eğer bütçeniz kısıtlıysa 2. el toplanmış sistem bakın derim. RX 560 olan sistemler oluyor ucuza.
Soğutma konusunda sıkıntısı yok dediler fan hızını en yüksek yapınca bakalım alınca görücegiz yoksa iade ederim :D

Soğutma konusunda sıkıntısı yok dediler fan hızını en yüksek yapınca. Bakalım alınca göreceğiz. Yoksa iade ederim. :D
Benim kullandığım model fabrika çıkışlı OC edilmiş bir model ve çift fanlı. Performans açısından çok büyük fark olacağını düşünüyorum. Ayrıca o fan yüksek hızlarda ses yapacaktır. Bu olasılıkları göz önüne alıp tercihinizi yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı