G4600 ile RX 580 8 GB ne kadar darboğaz yapar mı?

kerioooo

Kilopat
Daha fazla  
Elimde yeni aldığım MSI 1050 Ti Ekran kartım var. 1 2 gün oldu alalı, PSU sorunum olduğu için PSU değiştireceğim. PSU'dan dolayı RX serisini alamamıştım, PSU değiştireceğim için 1050 Ti iade edip Sapphire RX 580 8GB almayı düşündüm ama işlemcim sıkıntılı darboğaz yapacağını biliyorum ama ne kadar yapar çok sıkıntıya sokar mı beni? İleriye doğru 2 3 ay sonra işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum o zaman kadar bir sıkıntı yaşar mıyım?

G4600 ve GTX 1050 Ti bile %15 oranında darboğaz yapıyor. RX 580 ile durum çok daha vahim olur. Önce işlemciyi değiştirmeniz gerekiyor. i3 7100 ile değiştirmeniz çok mantıklı olmaz. Benzer performans veriyorlar. En Kötü i5 7400 almanız gerekir. Ondan sonra ekran kartını yükseltebilirsiniz. Geçmişte AM4 sistem tercih etmeniz daha iyi olurdu. Intel Soket değiştirdi. O yüzden 8.Nesil işlemci alma şansınız yok. Onun için Anakartında değişmesi gerekiyor.

G4600 ve GTX 1050 Ti bile %15 oranında darboğaz yapıyor. RX 580 ile durum çok daha vahim olur. Önce işlemciyi değiştirmeniz gerekiyor. i3 7100 ile değiştirmeniz çok mantıklı olmaz. Benzer performans veriyorlar. En Kötü i5 7400 almanız gerekir. Ondan sonra ekran kartını yükseltebilirsiniz. Geçmişte AM4 sistem tercih etmeniz daha iyi olurdu. Intel Soket değiştirdi. O yüzden 8.Nesil işlemci alma şansınız yok. Onun için Anakartında değişmesi gerekiyor.
Halihazırda elimde 1050 Ti var alalı iki gün oldu 14 gün iade süresi var o yüzden iyi değerlendirmem gerek. Ana kart değiştirmeye kalksam elimdekini satmam gerek o bayağı uzun sürecek benim için. RX 570 4GB serisine mi yönelsem ne dersin ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam darboğaz yaparsa yapsın. Darboğaz yapacak diye güçlü ekran kartı alma imkanını elinin tersiyle itmek bana göre deli saçması. İleride bir imkan daha çıkınca işlemci güncellenir.

Hocam darboğaz yaparsa yapsın. Darboğaz yapacak diye güçlü ekran kartı alma imkanını elinin tersiyle itmek bana göre deli saçması. İleride bir imkan daha çıkınca işlemci güncellenir.
İleride mutlaka güncellemeyi düşünüyorum, ama hemen olmayacak 1 2 veya 3 ayı da bulabilir o yüzden o süre zarfında bir sıkıntı yaşar mıyım diye sordum.

Sadece alabileceğin FPS miktarı düşecek. Ben de sizin durumda çok bulundum. Hatta aylarca darboğazla oyun oynadım. Hiçbir şey olmadı. Ne olabilir ki? Rahat olun.

Tamam teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. 1050 Ti iade edip RX 580 sipariş edeceğim sağ olun.

Almışken yakın fiyatlara RX 590 8 GB al hatta işlemciyi ilerde gene değiştirirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı