G620 ve HD6350 sistem yükseltme

Yalquzaq

Hectopat
Daha fazla  
Bundan 6-7 yıl önce Casper mağazasından bilgisayar aldım ve o zamanlar "gram bilgisayar bilgim yoktu".
Sistem bilgilerim şunlar :
  • Pegatron Ipxsb-H61
  • AMD Radeon HD 6350 2 GB ( 1 GB ayrılmış bellek)
  • 4 GB 1333 MHz RAM
  • Intel Pentium G620 @2.60 GHz 3mb FCLGA1155
  • Monitör 21 inç 1600/900

Anakart ve kasa değiştirmeden bilgisayar parçalarını yükseltmek istiyorum.

Öncelikle 4GB RAM daha alacağım ve toplam RAM'i 8 GB'a yükselecek o kesin.
Ekran kartı konusunda ise kendi araştırmam ile anakartıma ve bütçeme uygun olarak aklımda AMD serisi R7 240 2GB 128 bit DDR3 ekran kartı almak var eğer daha iyi olur derseniz R7 250 bile alabilirim.
Bütçem 250-300 lira arası. İşlemci darboğaz yapar mı?
Eğer anakartıma uygun bir işlemci önerebilecekseniz işlemci için de maksimum 200-250 lira kadar bi bütçe ayarlamaya çalışacağım.
Oynadığım ve oynamak istediğim oyunlar ise şunlar :
Arma 3, CS:GO, ETS 2, INSURGENCY, Battlefield 3-4, Far Cry 4.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci ile üzgünüm ama o oyunlar biraz zor oynanır. Siz iyisi mi bütçe yükseltmeye bakın. Ayrıca R7 serisi de çok eski bir seri. Para yatırmaya değmez.

O işlemci ile üzgünüm ama o oyunlar biraz zor oynanır. Siz iyisi mi bütçe yükseltmeye bakın. Ayrıca R7 serisi de çok eski bir seri. Para yatırmaya değmez.
İşlemcimi değiştirmek için anakartıma ve bütçeme uygun bir işlemci önerebilirmisiniz ?
R7 240 seçmemin sebebi elimdekine oranla daha iyi performans vermesi. Bahsettiğim oyunları 1600^900 çözünürlükte 30+ fps açması benim için yeterlidir.

o sistemi satıp APU sistem toplanabilir mi ?
Hocam satamam kardeşimin sistemi bu, bunu yükseltip ayrıca kendim için sistem toplayacağım bu işlemciye R7 240 2GB 128 BİT taksam HD6350 ye kıyasla ne kadar performans alırım onu merak ediyorum.

@Recep Baltaş sayın hocam yardımcı olabilen pek kimse yok bu konuda bi yorumla cevap verebilirmisiniz anakart değiştirmeden ben bu sistemi maksimum 500 TL ile nasıl 1600*900 çözünürlük için uygun hale getirebilirim. oynamak istediklerimi yukarıda belirttim yardımcı olursanız inanın çok sevinirim.

Butce cok dusuk. JTAG yada XK3Y li XBOX 360 yada CFW li PS3 alin. O bilgisayara bosuna yatirim yaparsiniz. 300 liraya bile xbox 360 bulabiliriz. Bizim Canakkale de var. PS3 300 liraya bulamazsiniz ama 450 liraya kirik bulursunuz oyununuzu oynarsiniz. R7 240 ile ayni grafigi verir. Hem daha ucuz.

@Recep Baltaş hocam şuan aktifsiniz size sormak istediğim tek bi soru var ben bu sisteme r7 250 2GB 128 BİT DDR3 taksam 1600*900 çözünürlüğü CS:GO , ETS2, Far Cry 4 gibi oyunlarda rahatlıkla verirmi ? diğer ayarların low olması hiç önemli değil. lütfen yardımcı olun zamanım daralıyo bu işi internet cafecilere bırakmak istemiyorum, saygılarımla..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı