GA-78LMT-S2 (Rev. 1.1) anakart kaç MHz destekliyor?

0AlpElla

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, anakartımın sitesinde böyle bir bilgi var sonunda + olduğu için belirtilen MHz'nin üstünü mü desteklediği anlamı var yoksa Max olarak mi o MHz destekliyor?

Anakart:
GA-78LMT-S2 (rev. 1.1)

İfade bu:
Support for DDR3 1333+ (O.C.)/1066 MHz Memory modules.

OC ile 1333 MHz üstü desteği var diyor.

Anakartın bellek destek listesinde 1866 MHz üstündeki RAM'lerde hızı 1866 MHz'ye düşürmüş, yani sınır bu. Ancak bu hıza ulaşmak için de güçlü bir bellek kontrolcüsü gerekiyor, o yüzden işlemciden işlemciye alınabilen en yüksek hız değişebilir.

Sizdeki işlemci AM3+ mı?

Sizdeki işlemci AM3+

Ya AM3'ya da AM3+

Anakartın bellek destek listesinde 1866 MHz üstündeki RAM'lerde hızı 1866 MHz'ye düşürmüş, yani sınır bu. Ancak bu hıza ulaşmak için de güçlü bir bellek kontrolcüsü gerekiyor, o yüzden işlemciden işlemciye alınabilen en yüksek hız değişebilir.

Hocam şimdi ben bir RAM daha alacağım 1600 MHz var bir tane yine 1600 alsam çalışır mı yani?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda çalışıyorsa muhtemelen yenisiyle de çalışır. Siz yine de işlemcinizi yazın buraya.

Hocam şu an bakamıyorum ama AMD Athlon işlemciydi 2 çekirdek 3.4GHz.
Ben yeni aldığım 1600'lük RAM'i başta diğer RAM ile çalıştırdım ekran gelmedi söküp yedek RAM'i taktım yine o da 1333MHz'di bu sefer BIOS ekranına kadar açtı oradan 1600'e çektim MHz'yi o zaman açıldı. Bunun nedeni 1600 MHz fazla mi geldi yoksa RAM değerleri farklı olduğu için mi?

Hocam şu an bakamıyorum ama AMD Athlon işlemciydi 2 çekirdek 3.4GHz.

Ben yeni aldığım 1600'lük RAM'i başta diğer RAM ile çalıştırdım ekran gelmedi söküp yedek RAM'i taktım yine o da 1333MHz'di bu sefer BIOS ekranına kadar açtı oradan 1600'e çektim MHz'yi o zaman açıldı. Bunun nedeni 1600 MHz fazla mi geldi yoksa RAM değerleri farklı olduğu için mi?

Ona göre yeni RAM'i 1600 MHz alacağım önemli benim için.

Şu anda çalışıyorsa muhtemelen yenisiyle de çalışır. Siz yine de işlemcinizi yazın buraya.

Büyük ihtimalle buydu.
Athlon II X2 270 AM3 3.4GHz

Büyük ihtimalle buydu.

AM3+ ile daha yüksek değerleri görebilirsiniz. Fakat denildiği gibi iyi bir RAM lazım.

Büyük ihtimalle buydu.
CPU-Z kurup "Memory" sekmesinin ekran görüntüsünü atabilir misiniz? İşlemcinin bellek kontrolcüsü çok iyi değil gibi duruyor. Çoğu kişi maksimum 1333 MHz hızı görebilmiş. Şu anda 1600 MHz çalışıyor olsa bile dual-channel haliyle çalışmama ihtimali var ama alınca 1066 MHz veya 1333 MHz çekip sorunsuz kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı