GA-945GCM-S2L ekran kartı tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CagdasOz.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben ekran kartı alıcam.Anakartımın modeli GA-945GCM-S2L almak istediğim ekran kartının modeli ise Asus Nvidia GeForce GT 740 OC 2 GB 128 BİT GDDR5 (DX11) PCI 3.0 Ekran Kartı uyar mı size sormak istediğim bu veya herhangi bir şekilde performansı düşer mi?
Şimdiden TEŞEKKÜRLER.

GT Serisimi ? Benim bildiğim GT Serisi çok eskide kaldı GTX Serisinden almanı tavsiy ederim En azından Asus GTX 750Tİ OC Strix

GT serisi eskide filan kalmadı. GT serisi; nVidia'nın giriş sınıfından, orta sınıfına kadarki GPU'ları kapsar. Bildiğiniz üzere en yüksek "GT" GT740 iken, en düşüğü ise GT710'dur. Buradaki "4" rakamı "5" olduğunda, GPU'muz GTX kategorisine giriyor; bileşen kalitesi, dayanıklılığı ve performansı da aynı oranda artıyor.

Konuya dönersek; anakartına PCI Express x16 kullanan her ekran kartını takabilirsin. Seçtiğin ekran kartı da buna dahil.

GT serisi eskide filan kalmadı. GT serisi; nVidia'nın giriş sınıfından, orta sınıfına kadarki GPU'ları kapsar. Bildiğiniz üzere en yüksek "GT" GT740 iken, en düşüğü ise GT710'dur. Buradaki "4" rakamı "5" olduğunda, GPU'muz GTX kategorisine giriyor; bileşen kalitesi, dayanıklılığı ve performansı da aynı oranda artıyor.

Konuya dönersek; anakartına PCI Express x16 kullanan her ekran kartını takabilirsin. Seçtiğin ekran kartı da buna dahil.
Yani kısaca alsam sıkıntı çıkmaz çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani kısaca alsam sıkıntı çıkmaz çok teşekkür ederim
Ne demek, rica ederim. :) MSI GTX750Ti'ın VGA girişi var diye hatırlıyorum. GT740 yerine GTX750Ti almanız çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Şimdiden güle güle kullanın. :)

Ne demek, rica ederim. :) MSI GTX750Ti'ın VGA girişi var diye hatırlıyorum. GT740 yerine GTX750Ti almanız çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Şimdiden güle güle kullanın. :)
Birde bunu önerdiğinize göre belli ama yinede sormak istedim anakartıma uyar değil mi?

Peki bana 450W'lık 110 TL'lik bir güç kaynağı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün VGA olması bir problem teşkil etmiyor, DVI > VGA parçası alırsan ekran kartını kullanabilirsin. Kesin söylemiyorum ancak ekran kartlarının yanında bahsettiğim parçayı veriyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı