GA-A320M-S2H rev1.1 BIOS ve TPM 2.0 hataları

hrkn_c

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Technopat sakinleri.
Sizlere danışmam gereken ve bana yardımcı olmanızı istediğim birkaç konu var;
Öncelikle Recep Baltaş'ın BIOS güncelleme ile ilgili videolarını izledim ardından Gigabyte "GA-A320M-S2H rev1.1" olan ana kartım için bir BIOS araştırması yaptım ve 56b sürümünü buldum ve indirdim sonrasında BIOS'umu güncelledim ve TPM'i 2.0 haline getirdim bu adımlardan sonra güvenli ön yüklemeyi açmam gerekiyordu ancak sistem bilgisine girdiğimde BIOS modumun eski, güvenli önyükleme durumumun ise desteklenmiyor olduğunu gördüm ardından BIOS menüme gidip CSM'i devre dışı bırakıp güvenli önyükleme yi açtım buraya kadar hiçbir sorun yoktu aslında ancak güvenli ön yüklemeyi açtıktan sonra bilgisayarım açılırken beni BIOS menüsüne attı kaydettim mi diye kontrol ettim ve ardından tekrardan kaydet ve çık yaptım ancak gene BIOS menüsüne attı ve bunu 4 kez tekrarladım ardından güvenli önyüklemeyi kapatım CSM'i açtım ve bilgisayarım açıldı ekran kartımda TechPowerUp'dan baktığım zaman UEFI vardı internetten de baktım ve varmış ancak bu sorunun neden kaynaklandığını bulamadım.
Aslında çok dert değil Valorant dışında bir problem olmuyor ancak problemi çözmek konusunda aşırı hırs yaptım ve çözmek istiyorum yani tabiri caizse bu oyunu oynayacağım sizlerin de desteğini bekliyorum aşağıda fotoğraflarım ve sistem bilgim var.

bios sürüm.jpg

bios GÖY.jpg

CSM.jpg

bios sürüm.png

TPM.png

uefi.png

ön yükleme.png

bios mod.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı