GA G31M ES2L ve GTX 1050Ti Sisteme İşlemci Önerisi

BerkKöroğlu

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda ucuz yollu bir bilgisayar toplamayı planlıyorum. Şu an evde aktif olarak kullandığım bilgisayarımda Gigabyte GA G31M ES2L anakartı duruyor. Geçen günlerde donanım arşivin 800 TL PC toplama videosunda gördüğüm kadarıyla bu tarz yeni bir ekran kartı ve anakart ile F/P açısından gayet uygun sistem toplanabiliyor. İnternette araştırmamın üzerine GTX 1050Ti Gigabyte ga g31m es2l ile uyumluymuş.
Bunun üzerine 2.el uygun bulduğum 1050Ti ekran kartını aldım. Şu an bunu çok darboğaz etmeyecek bir işlemci araştırıyorum ve sizce üzerine RAM eklemesini nasıl yapmalıyım?
Tavsiyelerinizi bekliyorum dostlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aslında 8 GB RAM destekli bir anakart olsa f/p şeyler toplanabilirdi. Fakat 4 GB destek artık maalesef çok yetersiz. İşlemci olarak aliexpress üzerinden E5450 gibi çok iyi işlemciler alınabiliyor. Eğer ona girmek istemezseniz Q9650'de bence gayet iyi hala. Bu arada ekran kartı ve anakart uyumu artık sorun değil. Eğer anakart 20-25 yıllık değilse neredeyse her anakarta uyar.

Hocam aslında 8 GB RAM destekli bir anakart olsa f/p şeyler toplanabilirdi. Fakat 4 GB destek artık maalesef çok yetersiz. İşlemci olarak aliexpress üzerinden E5450 gibi çok iyi işlemciler alınabiliyor. Eğer ona girmek istemezseniz Q9650'de bence gayet iyi hala. Bu arada ekran kartı ve anakart uyumu artık sorun değil. Eğer anakart 20-25 yıllık değilse neredeyse her anakarta uyar.
Sizce anakart olarak ucuz yollu ne önerirsiniz ve bu sistem için kaç W psu gerekir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı