GA-G31M-ES2l için işlemci önerisi

Merhaba.
Gigabyte GA-G31M-ES2l (rev. 1.x)
Anakartım için işlemci lazım eski işlemcim Intel Core Duo E7400 modeli var memunum ama yükseltmeyi düşünüyorum Gigabyte sitesinde anakartı destekleyen işlemcilerin listesi var listeyi aşağıya atacağım listede en üstteki bildiğim kadarıyla en iyi olan işlemci var bende araştırdım core™ 2 Extreme QX9770 modeli var AliExpress'te var işlemci yenimi eskimi emin olamadım bir de Q modelleri var 9650-9550 falan onlarda olabilir sizce hangisini almalıyım?

Not: PSU değişecek öneri.
E7400 işlemcim OC işleminde 3.8GHz gördüm standart 2.8GHz de çalışıyor iyi olursa eskisinede devam edebilirim yüksek hız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
AliExpress'ten ucuza gelirse Q9650 - Q9550 alabilirsiniz ama QX9770 ve Xeon serisini o anakarta önermiyorum.

Giriş seviyesi bir anakarta en uç işlemciyi takmak olmaz, anakartın beslemelerini yorar işlemci. Hem PSU hem de işlemci için toplam bütçeniz ne kadar? Revizyonu anakart için mi sordunuz, işlemci için mi?

Giriş seviyesi bir anakarta en uç işlemciyi takmak olmaz, anakartın beslemelerini yorar işlemci. Hem PSU hem de işlemci için toplam bütçeniz ne kadar? Revizyonu anakart için mi sordunuz, işlemci için mi?

Revizyon işlemci için
Bütçe olarak limit yok. En mantıklı hangi seçim olacaksa onu seçmek isiyorum. Bilgisayar eski öyle aşırıyada kaçmak istemiyorum.

İşlemcideki revizyon aslında fark etmez. Q9550'de sadece C1 revizyon numarasına sahip olanı ilk çıkan revizyon. Çok fark edeceklerini sanmıyorum. PSU için FSP Hydro K serisi, Corsair CV serisi, Cooler Master Elite serisi PSU alabilirsiniz.

İşlemcideki revizyon aslında fark etmez. Q9550'de sadece C1 revizyon numarasına sahip olanı ilk çıkan revizyon. Çok fark edeceklerini sanmıyorum. PSU için FSP Hydro K serisi, Corsair CV serisi, Cooler Master Elite serisi PSU alabilirsiniz.

Anladım teşekkürler.Ekran kartı olarak ne önerirsin.

Ekran kartı olarak maksimum (Q9650'ye göre konuşuyorum) GTX950 - GT1030 - (sınırı geçse de) GTX1050 - HD7870 - R7 260X gibi kartlar bakılabilir.

O anakartın işlemcisi X5460 & X5470 modelleridir. Aynı anakartı kullanıyoruz. Modlu BIOS atın.

1648159330700.png

Geri
Yukarı