Çözüldü GA-G41M combo anakart ve RAM uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

defkhanbesdokuz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar daha önce de buna benzer bir konu açmıştım fakat tekrar yardıma ihtiyacım var.

" G.Skill 4 GB Ripjaws DDR3 1600 MHz CL9 1.5v" bu model RAM'den 2 adet aldım yani amacım 2x4 şeklinde 8 GB bir RAM elde etmekti.

Fakat türlü türlü yöntemler denedim bir türlü görüntü alamadım.
Bilgisayar sürekli resetleniyor, bu esnada monitöre hiçbir şekilde görüntü gelmiyor.

*BIOS pili çıkartıp takıldı.
*RAM'lerin yerleri değiştirildi.
*Her RAM yeri değişikliğinde BIOS tekrar sıfırlanarak denendi.
*BIOS'tan RAM frekanslarını düşürdüm ve tekrar denedim.

Kullandığım anakart: Gigabyte GA-G41M-combo (rev. 2.0)

RAM linki: RAM
Anakart linki: Anakart

Lütfen konu hakkında bilgisi olanlar yardım edebilir mi?

Çözüm
Kullandığım RAM'ler bunlar ve sorunsuz çalışıyorlar, bulabilirsen al ve elindekileri iade et.
Numara kısmı kopyalanmadı, elle girmelisin.
cpuz_R8SCsgtYLH.png
Ayni anakarti kullaniyorum. Ilk basta aldigim Corsair ValueRAM'ler uymamisti. Su an sistemde takili RAM'ler 4x2 Crucial bellekler. Tam numarasini ilerleyen saatlerde atabilirim fakat stoklari ne durumda bilmiyorum.

Ayni anakarti kullaniyorum. Ilk basta aldigim Corsair ValueRAM'ler uymamisti. Su an sistemde takili RAM'ler 4x2 Crucial bellekler. Tam numarasini ilerleyen saatlerde atabilirim fakat stoklari ne durumda bilmiyorum.

Konuda belirttiğim RAM'ler bu anakartla uyumlu değil mi? DDR3 girişi var ve tek bir slotu 4 GB destekliyor. Nerede hata yaptım bilemiyorum. Seri numaralarının da mı uyması gerekiyor?

Anakartin uyumlu bellek listesi guncel degil. Ilk taktigim zaman ben de sasirmistim her sey dogru neden uyumsuz diye. DDR2 slotlara takmis olabilir misin?

Anakartin uyumlu bellek listesi guncel degil. Ilk taktigim zaman ben de sasirmistim her şey dogru neden uyumsuz diye. DDR2 slotlara takmis olabilir misin?

DDR2 slotlara takmamın imkanı yok azıcık zorlasam kırılırlar zaten çentik yerleri farklı. Ayrıca normalde kullandığım RAM'ler DDR2 ve yuvalar mavi renkte hemen yanlarında ise beyaz renkte DDR3 yuvaları var eskilerini çıkarıp yenilerini takıyorum defalarca denedim sonuç alamadım. :(

Kullandığım RAM'ler bunlar ve sorunsuz çalışıyorlar, bulabilirsen al ve elindekileri iade et.
Numara kısmı kopyalanmadı, elle girmelisin.
cpuz_R8SCsgtYLH.png

Çözüm

Geri
Yukarı