GA-H55-UD3H model Single Sided RAM uyumu

Micsiz

Hectopat
Yer
Aselsan MTAL
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar, GA-H55-UD3H model anakart alacaktım, adama sordum, 8+8 kullanabilir miyim diye, adam 'single side 1333 MHz kaçlık takarsanız onunla çalışır' dedi.
Single olması şart dedi. Arkadaşlar bu sadece, 8+8 durumu için mi geçerli yoksa, 4+4 veya 4*4 yaptığım vakit de mi bununla uğraşacağım? Ve bu Single Sided RAM'leri bulması zor mu ya da extra mı pahalılar? Çok ihtiyacım var cevaplarınıza, şimdiden teşekkür ederim.

Adam herşeyi ters söylemiş. Çift tarafında da çip olan RAM olmak zorunda ve tek slota en fazla 4GB RAM takılabilir. Bırakın artık bakkalları.
Bir de şöyle bir olay var, ben bu anakartı, x3440 ile kullanacağım. Acaba bunun için mi böyle demiştir veya sen ne dersin abim

Bir de şöyle bir olay var, ben bu anakartı, x3440 ile kullanacağım. Acaba bunun için mi böyle demiştir veya sen ne dersin abim
Dostum H55M-S2 ile birlikte X3440 kullanıyorum ben de. RAM lerimin ikisi de çift taraflı RAM. Tek slota en fazla 4GB takılabilir. Eğer 8 takarsan BIOS dan sonra açılmaz veya ekran hiç gelmez. Tecrübe ile sabit.

@Micsiz estağfurullah hocam yardım ettiysem ne mutlu bana. İyi sosyaller.
Şimdi yeni konu açmayayım, inşaallah sizi sıkmıyorumdur, x3440 için biosu modlamak gerekir mi, adam akıllı cevabını bulamadım bu sorunun, gerekirse ucuz bulduğum G6950 işlemciyi alacağım mod işlemi içinhttps://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/intel-g6950-3-mb-cache-2-80-ghz-lga-1156-pin-cpu-mikro-islemci_pdp_631417430

Şimdi yeni konu açmayayım, inşaallah sizi sıkmıyorumdur, x3440 için biosu modlamak gerekir mi, adam akıllı cevabını bulamadım bu sorunun, gerekirse ucuz bulduğum G6950 işlemciyi alacağım mod işlemi içinhttps://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/intel-g6950-3-mb-cache-2-80-ghz-lga-1156-pin-cpu-mikro-islemci_pdp_631417430
Bu işlemci alınmaz, X3440 bundan çok daha güçlü. X3440 alırsanız BIOS gerektirmez anakart.

Anladım, modlamakla uğraşmayacağım, ben o işlemciyi sisteme start vermek için demiştim :D

Geri
Yukarı