GA-H61M-D2-B3 Tabanlı Sisteme Windows 10 Kurma

@smiLonly Windows 10'u demiştim fakat böyle olması garip. Önceden işletim sistemini nasıl yüklemiştiniz? Ayrıca ISO'da hata olabilir mi? Elinizde Windows 8.1 ISO'su varsa, onu boot edince böyle bir sorun meydana geliyor mu? Dener misiniz?

@smiLonly Rufus'tan "MBR Bölüm Düzeni: BIOS ya da UEFI İçin" seçeneği ile yazar mısınız ISO'yu? Diğer ayarlar rehberdeki gibi kalsın. Çünkü hala sorunun USB'ye yazılmasında olduğunu düşünüyorum.

@smiLonly Windows 10'u demiştim fakat böyle olması garip. Önceden işletim sistemini nasıl yüklemiştiniz? Ayrıca ISO'da hata olabilir mi? Elinizde Windows 8.1 ISO'su varsa, onu boot edince böyle bir sorun meydana geliyor mu? Dener misiniz?
Önceden de anlattığım gibi Windows 7 USB - DVD Tool ile yükledim hiç bir sorun olmadan boot sorunları falan olmadan yükledim. Windows 8.1 var elimde deniyorum. Windows 10' ISO'su sorunlu olacağını pek zannetmiyorum. Çünkü aynısını kendi bilgisayarıma kurdum UEFI olarak. Bu dediklerime rağmen halen Windows 8.1'i denemem de fayda var mı boot oluyor mu olmuyor mu bakayım mı yani ?

@smiLonly Rufus'tan "MBR Bölüm Düzeni: BIOS ya da UEFI İçin" seçeneği ile yazar mısınız ISO'yu? Diğer ayarlar rehberdeki gibi kalsın. Çünkü hala sorunun USB'ye yazılmasında olduğunu düşünüyorum.
Dediğiniz gibi yapıyorum yaklaşık 15 Dakika sürüyor işlem lütfen çevrimdışı olmayınız bu sorunu halletmem lazım. Teşekkürler.

Dediğiniz gibi yaptım bilgisayarı boot ettim fakat Loading Operating System kısmını hızlı bir şekilde geçti lütfen bekleyiniz dedi. Ardından Windows'u yeniden başlat veya onar gibi seçenekler geldi şimdi tekrar'dan başlattım yine "Loading Operating System" kısmında takılı kaldı.

@smiLonly Siz onu yaparken ben de biraz internette araştırdım. Sonuç olarak edindiğim bilgilere göre bu kesinlikle USB'ye yazılma ile ilgili bir sorun. Başka bir USB ya da ISO ile deneyin. Ayrıca BIOS güncelleyerek çözenler de olmuş bu sorunu. Fakat o da olmadı sanırım. ISO'yu nereden indirdiniz bu arada?

ISO'yu Microsoft'un indirme aracı ile indirdim. Adını unuttum şimdi ama sosyal'de herkesin indirdiği bir programdı.

BİOS güncellemesini de yapamadık malesef.

BIOS güncellemesini yaparsak çözülecek gibi geliyor. Bir kullanıcı bu şekilde çözmüş.

Bu videodaki her şeyi adım adım uygulamanıza rağmen güncellenmedi mi? O exe'yi çalıştırıp dosyaları çıkartmayı unutmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS güncellemesini yaparsak çözülecek gibi geliyor. Bir kullanıcı bu şekilde çözmüş.

Bu videodaki her şeyi adım adım uygulamanıza rağmen güncellenmedi mi? O exe'yi çalıştırıp dosyaları çıkartmayı unutmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Exe'yi çalıştırdım dosyaları Usb'ye kopyaladım fakat aynı. Tekrar deneyeceğim.

Değişen bir şey yok sorun devam etmekte.

Yardımcı olabilecek var mı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı