Eski sisteme Windows 10 kurma

Tam olarak farkı bilmiyorsam ben düzeltin ama 32 Bit ve 64 Bit sitem arasında veri tutabilme kapasiteleri harici bir fark var mı? Yani mantıken 2^32 ve 2^64 kadar veri işeleyebilme kapasiteleri var 4 GB RAM de göz ününe alınınca neden düşük üretim kabiliyetine sahip bir cihaza daha fazla veri işleme kapasitesi yüklemek gerekli olsun?

Günümüzde birçok program sadece 64 Bit olarak çıkarılıyor. 32 Bit artık öldü.

Günümüzde birçok program sadece 64 Bit olarak çıkarılıyor. 32 Bit artık öldü.
sanırım kullanım alanlarına göre göreceli bir söylem ama ben daha yavaş çalışıcağını bile bile sisteme x64 önerme konusunda karasızım zaten eski bir makineyi ufak bir güncelleme ile ne amaç da kullanmak isteyebilirsiniz ? Tarayıcıda gezinme , ofis programları çalıştırma ve bunları yaparken nispeten donmalar ve takılmalardan uzak kalma

Windows 10 kurabilirsiniz.

Oncelıkle Windows 10 da bu eskı sıstem ıcın guncelleme sorunu ceker mıyım?
4 GB RAM konusunda ne dusunuyorsunuz (1333 frekans degerı olması lazım ) attırabılırım ama en fazla bır 4 daha ekleyebılırım.
En ıyı Windows 10 surumu hakkında da bılgı verırsenız sevınırım.

Windows XP öneririm.

Neden XP? Sanırım guvenlık guncellemesı bıle almıyor. Hiç mı W8, 1 ya da Windows 10 calıstırmaz?
Ayrıca oyunda olacak. Guncel oyunları calıstırmasını dusunmuyorum.

Oncelıkle Windows 10 da bu eskı sıstem ıcın guncelleme sorunu ceker mıyım?
4 GB RAM konusunda ne dusunuyorsunuz (1333 frekans degerı olması lazım ) attırabılırım ama en fazla bır 4 daha ekleyebılırım.
En ıyı Windows 10 surumu hakkında da bılgı verırsenız sevınırım.

Neden XP? Sanırım guvenlık guncellemesı bıle almıyor. Hiç mı W8, 1 ya da Windows 10 calıstırmaz?
Ayrıca oyunda olacak. Guncel oyunları calıstırmasını dusunmuyorum.

SSD varsa Windows 10 kullanabilirsiniz. RAM konusuna gelirsek, 2666MHz'dir o 1333 değil. Yanına 4 daha eklerseniz çok daha rahat kullanırsınız. XP veya Windows 7 gibi tarih öncesi yazılımları yüklemeyin.

Windows 10 sürücü konusunda da çok rahat bir işletim sistemi, gerekli sürücülerin tamamını otomatik kuracaktır. İsteğe bağlı chipset ve ekran kartı sürücülerini de kendiniz kurarsınız.

SSD varsa Windows 10 kullanabilirsiniz. RAM konusuna gelirsek, 2666MHz'dir o 1333 değil. Yanına 4 daha eklerseniz çok daha rahat kullanırsınız. XP veya Windows 7 gibi tarih öncesi yazılımları yüklemeyin.

Windows 10 sürücü konusunda da çok rahat bir işletim sistemi, gerekli sürücülerin tamamını otomatik kuracaktır. İsteğe bağlı chipset ve ekran kartı sürücülerini de kendiniz kurarsınız.

Chip set ve ekran kartı guncellemesı olmazsa yardımcı olursanız sevınırım. teşekkürler yorumunuz icin.

Yeni konular

Geri
Yukarı