GA-M61PME-S2P işlemci hız aşırtma

N0rvecli

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Türk Silahlı Kuvvetleri Uz. Çvş. Ad
Format sonrası işlemci GHz düştü fakat geri yükseltemedım. BIOS'tan tum ayarlara gırdım fakat bulamadım ayarı. BIOS son sürüm. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Bilmiyorum fakat ekran kartı testi için BIOS pilini 2 kere çıkarıp takmıştım.

Çözüm: CTRL + F1 yaprak geliştirici moda girip overclock yapabılırsiniz.
BIOS pilini çıkartırsanız ayarlar eski haline döner evet. BIOS sekmelerinizi çekip benle paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

BIOS pilini çıkartırsanız ayarlar eski haline döner evet. BIOS sekmelerinizi çekip benimle paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Ayarları kaça çekersem 3GHz alırım acaba? şu an: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+ 2.7GHz.

Dosya Ekleri

• 13715032-7348-4649-8d5f-3a6f4537f0b1.jpg
    13715032-7348-4649-8d5f-3a6f4537f0b1.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 34
CPU clock ratio en yükseğini seç ve CPU Frequency 2 2 artır bu sefer.

Teşekkür ederim şu an 2.82 oldu bireşey daha sormak istiyorum termal macun ve fandakı (PSU ve işlemci) toz sogutmaya engel mi acaba ayarlardan işlemci gücünü 100'e alınca kapanıyor da bu ondan mı kaynaklı acaba termal macun yenılemesı ve temızlık ıle alakalı mı pek bir bilgim olmadıgı ıçin ogrenmek ısteedım bunu da konu açılmışken.

Teşekkür ederim şu an 2.82 oldu bireşey daha sormak istiyorum termal macun ve fandakı (PSU ve işlemci) toz sogutmaya engel mi acaba ayarlardan işlemci gücünü 100'e alınca kapanıyor da bu ondan mı kaynaklı acaba termal macun yenılemesı ve temızlık ıle alakalı mı pek bir bilgim olmadıgı ıçin ogrenmek ısteedım bunu da konu açılmışken.
Sistem açılmıyorsa voltaj yetmiyordur onla alakası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı