GA-P55A-UD3r anakart dahili grafik kartı olmayan işlemcide boot olmuyor

kogan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Foruma doğrudan soru sorarak katılmak istemezdim. Epeydir takip etsem de fırsat bugündeymiş.

Değişik bir sorumum var. Elimdeki GA-P55A-UD3r anakartımla i3-540 işlemcimi sorunsuz kullanıyorum. Bu işlemcide dahili grafik desteği var ve ekran kartı üzerinden(anakartta çıkış yok) sorunsuz görüntü alabiliyorum. i5-750 ve i7-860 işlemcilerle denediğimde ekrana görüntü gelmedi. Hadi bunlar bozuk dedim Çin'den X3450 işlemci aldım aynı sorun onda da devam ediyor.

Sorunu çözmek için denediklerin:

-BIOS sıfırladım.

-Varsayılan görüntü bağdaştırıcısını peg ve PCI şeklinde denedim.

-BIOS son sürüm yüklü.

Var mıdır bu acayip sorun için çözüm önerisi olan?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS son sürüm yüklü demişsin hangisi yüklü? Ayrıca son sürüm öncekilerin özelliklerini taşımıyor olabilir anakartın revizyonu 1.0 yoksa 2.0 ben BIOS güncellemesi yaptığımda sıra sıra yaparım benim düşüncem bu yönde bu sorununu çözelim senin.

Rev. 1.0, Bios sürümü F14b
İşlemci değiştirdiğimde boot döngüsüne giriyor ve açılmıyor. Grafik kartının soğutucusu son hız dönüp dururlar. Yeninden i3 işlemciyi taktığımda ilk bastığımda açılmayıp yeniden başlatıyor ve boot oluyor.

Boot oluyor derken tam anlayamadım orayı acaba sistem açılışına kadar geliyorda restartmı atıyor yoksa hep siyah ekrandamı kalıyor format atma şansın var mı? Ya da BIOS ayarlarına girme şansın var mı varsa default et tüm ayarları çok zor görünüyor anakartın sorunlu olabilir.

Geri
Yukarı