Gainer mı BCAA mı kullanılmalı?

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
Gainer mi BCAA mı?

Boy: 174
Kg: 62-64 arası.

Şu an AOL kullanıyorum, bulk, definasyon gibi terimler var ve anlamlarını bilmiyorum. Kas kazanmak istiyorum.

* Düzeltme : Bu ürün alacağım, Gainer değil.

----------------
@Bora Dere Hocam siz iyi anlıyorsunuz.
----------------

1664747089517.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yağ oranınız kilonuza göre fazlaysa, yağlı bir görüntünüz varsa gainer önermem.
Sebebi:
Gainerlar dandik protein tozuna şeker atılıp al sana karbo diye pazarlanan ürünlerdir. Bu da = yağlanmaktır.
Yağ oranınız düşükse faydası olabilir, kilo alırsınız yağlanırsınız vucudunuz su toplar ve yalancı bir irilik ortaya çıkar.
Kimseye gainer önermiyorum ben şahsen, buna göre alın. Bu sporda belli yerlere gelmiş insanlarda gainer önermiyor.
Karbonhidrat proteine nazaran alması çok daha kolay bir makro. Bu yüzden doğal besinler ile karbonuzu alın.

Bcaa konusuna gelirsek:
Tavsiye ederim, kas gelişimi için önemli rol oynar. Tabii yanında proteinli beslenme şart ama bcaa'nın şöyle bir avantajı var.
Şimdi normalde hayvansal proteinler tüketmemiz, body building için çok daha önemli. Hatta çoğu sporcu günlük aldığı bitkisel proteini hesaplamaz bile, alması gerektiği kadar hayvansala yüklenir.
Bunun sebebi bitkisel proteinler de hayvanlara nazaran olan amino asit kalitesizliği.
Bcaa' vucuda alınan proteinin doğru şekilde sentezlenebilmesi için katkıda bulunur, burda bir nebze de olsa bitkisel alacağınız proteinlerin bile katkısı olur.
Bir sıfırdan iyidir mantığı.

Geri
Yukarı