Gainward RTX 3060 yükte 80 derece oluyor

MuslumCan63

Centipat
Gainward RTX 3060 Ghost 12 GB ekran kartını aldım ve Resident Evil Village'de %100 kullanımda 85 derecede çalışıyor sorun teşkil eder mi kaç derece olmalı ideal ısı.
Bu arada fanı ayarlardan Full yaptığımda da değişen bir şey olmuyor. Cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Bende de aynı karttan var Full yükte bu mevsimde 70-75 arasında seyrediyor oyunlarda.

Kasanızın hava akışı iyi değil galiba, özellikle bu sıcak havalarda hava akışı ideal değilse kartlar gereğinden fazla ısınır bir miktar UV deneyebilirsiniz.

Bende de aynı karttan var Full yükte bu mevsimde 70-75 arasında seyrediyor oyunlarda.

Kasanızın hava akışı iyi değil galiba, özellikle bu sıcak havalarda hava akışı ideal değilse kartlar gereğinden fazla ısınır bir miktar UV deneyebilirsiniz.

Klimalı odada kullanıyorum normal mi hocam? Ek olarak hocam UV performansı düşürür mü?

Klimalı odada kullanıyorum normal mi hocam? Ek olarak hocam UV performansı düşürür mü?

Klimalı odada kullanmanıza rağmen 80 dereceyi görüyorsa kasanızın hava akışı iyi değil, çünkü benim odada klima falanda yok ama kasamın hava akışını sağlam optimize ettim öndeki 2 fan 1200-1300 RPM'le sürekli temiz havayı kasanın içine veriyor. Dolayısıyla verimli bir sirkülasyon oluyor.

UV performans düşürmez.

Gainward RTX 3060 Ghost 12 GB ekran kartını aldım ve Resident Evil Village'de %100 kullanımda 85 derecede çalışıyor sorun teşkil eder mi kaç derece olmalı ideal ısı.
Bu arada fanı ayarlardan Full yaptığımda da değişen bir şey olmuyor. Cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Bende aynı ürünü kullanıyorum ve 70-71 derecenin üstünde daha çıkmadı Full yükte sizin kasa soğutmanız iyi olmayabilir ya da kartın soğutma panellerinde sıkıntı olmuş olabilir bilemiyorum ama normalde 75 dereceyi geçen bir kart değil.

Geri
Yukarı