Gainward RTX 4080 siyah ekran, görüntü bozulması ve yırtılması

kahuna

Picopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 990 Pro
Ekran kartı
Gainward RTX 4080
Anakart
MSI X670E WIFI
İşlemci
Ryzen 7 7800X 3D
Alt Tab yapınca siyah ekran oluyor anlık olarak ve görüntü bozulması, yırtılması oluyor. Çok sık yaparsam monitöre sinyal gitmiyor.
"Desteklenmeyen mod, çözünürlük değiştirin." diyor monitör.
Monitörüm: Samsung G7 UHD 28 inç

Koltuktan aniden kalkınca bazen masaüstündeyken mesela monitörde anlık olarak bozulma yırtılma oluyor. Bir yerde temassızlık falan mı var diye kasayı monitörü salladım ama hiçbir şekilde bozulma olmadı.

Oyun performansında hiçbir sorun yok. FPS'ler normal. Sıcaklıklar normal. Cinebench vs sonuçları normal.

Monitörü ekranını ikiye böldüm. Yarısını kullandım. Alt Tab yaptım. Siyah ekran falan olmadı.

Alt Tab yapınca siyah ekran oluyor anlık olarak ve görüntü bozulması, yırtılması oluyor. Çok sık yaparsam monitöre sinyal gitmiyor.
"Desteklenmeyen mod, çözünürlük değiştirin." diyor monitör.
Monitörüm: Samsung G7 UHD 28 inç.

Koltuktan aniden kalkınca bazen masaüstündeyken mesela monitörde anlık olarak bozulma yırtılma oluyor. Bir yerde temassızlık falan mı var diye kasayı monitörü salladım ama hiçbir şekilde bozulma olmadı.

Oyun performansında hiçbir sorun yok. FPS'ler normal. Sıcaklıklar normal. Cinebench vs sonuçları normal.

Monitörü ekranını ikiye böldüm. Yarısını kullandım. Alt Tab yaptım. Siyah ekran falan olmadı.

Kullandığın HDMI ve DP kablosunda bir sorun olabilir.

PS 5 in HDMI kablosuyla denesem olur mu?

Görüntü ayarlarından ve nvidia denetim masasından yenileme hızını 144 ten 120 ye indirdim ve alt tab yapınca anlık siyah ekran sorunu şimdilik çözülmüş gibi duruyor. Monitörüm 144 hz. Neden böyle bir sorun yaşıyorum acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı