Gainward vs Zotac RTX 3060

Alili42

Hectopat
Hangisini tavsiye edersiniz?
Aralarında 700 TL fark var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gainward'ı ben ilk kez duyuyorum bunun hakkında bilgisi olan daha iyi bir öneri sunabilir, benim 4 arkadaşım var Zotac kullanan hepsi de bayağı memnundu.

Gainward Palit'in alt markası. İki kartı da mining için uzun zamanlar kullandım, Zotac'ların 3000 serisinde fan konusunda sıkıntı yaşayan çok oldu. Soğutma konusunda devasa farkalar yok aralarında, ben olsam Gainward alırdım. Ha bu arada bu kartı 3000 lira daha düşüğe 2. el olarak alabilirken sıfırına bu paraları vermek çok mantıklı mı emin değilim.

Gainward yurtdışında çokça bilinen bir markadır. Ancak kalitesi konusunda çok bir beklentiniz olmasın soğutması fena değildir. Zotac ile kıyaslandığında inanın aşağı kalır hiçbir yanı yok. Zotac senelerdir bana kalırsa düzgün bir sistem oturtamadı genelde çoğu ürünü diğer rakiplerine göre sıcak çalışır 1-2 serisi dışında pek tavsiye etmiyorum.

Gainward RTX 3060 Ghost ekran kartını bir yıldır kullanmaktayım ve herhangi bir sorun yaşamadım. Sıcaklık değerleri zotaca göre nasıldır bilmiyorum ama soğutma konusunda iyi olan kartlara göre biraz daha sıcak çalışıyor bunu da undervolt yaparak aşağıya çekebilirsiniz. Sonuç olarak Gainwardı öneririm.

Gainward RTX 3060 Ghost ekran kartını bir yıldır kullanmaktayım ve herhangi bir sorun yaşamadım. Sıcaklık değerleri zotaca göre nasıldır bilmiyorum ama soğutma konusunda iyi olan kartlara göre biraz daha sıcak çalışıyor bunu da undervolt yaparak aşağıya çekebilirsiniz. Sonuç olarak Gainwardı öneririm.
Ortalama kaç derece gösteriyo hocam

Ortalama kaç derece gösteriyo hocam
Burada oyun oyun değer paylaşmamın doğru olacağını düşünmüyorum hocam çünkü kasamın havalandırması pek iyi değil.
Undervolt yaptığımda full yükte oyunlarda ortalama 66-69 derecelerde geziniyor. Undervolt yapmadığımda ise 72-76 derece diyebilirim.
Şunu da belirteyim kasamın kapağını açınca 3-4 derece daha soğuk oluyor. Kasanızın havalandırması iyiyse yazdığım ortalama değerleri biraz daha alta çekebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı