Zotac RTX 3060 vs Gainward RTX 3060

Bence bu aradaki farkı takmayın. İlerde bir gün satmaya karar verirseniz markadan dolayı bu farkı kapatmış olursunuz :) Bir de bu açıdan değerlendirmek gerek.

Bence bu aradaki farkı takmayın. İleride bir gün satmaya karar verirseniz markadan dolayı bu farkı kapatmış olursunuz :) bir de bu açıdan değerlendirmek gerek.

Bende öyle düşündüm değerli yorumunuz için teşekkürler. Şu AMD kafamı karıştırıyor aynı paraya 6700 var ama hem raytreicng denemek istiyorum hem de AMD bazlı sorunlarla uğraşmak istemiyorum sizce 6700 mü alınmalı 3060 yerine arada bariz yüzde 15 20 FPS farkı var.

Bende öyle düşündüm değerli yorumunuz için teşekkürler. Şu AMD kafamı karıştırıyor aynı paraya 6700 var ama hem raytreicng denemek istiyorum hem de AMD bazlı sorunlarla uğraşmak istemiyorum sizce 6700 mü alınmalı 3060 yerine arada bariz yüzde 15 20 FPS farkı var.
3060 da Ray tracing ne kadar tatmin edici olur bilemem. Çünkü artık oyunlar grafikleri ve RAMleri, hatta yüksek model işlemcileri bile sömürür hale geldi :D Bunun üzerine RTX 3060 modelinde Ray tracing aktif edildiği zaman yetmeyebilir tam anlamı ile. Kas gücü AMD daha iyi olabilir lakin Nvidia DLSS teknolojisi bildiğim kadarıyla AMD FSR'den daha iyi, görüntü açısından da...Bu konuları araştırın. Ben AMD ekran kartı almam şahsen. Çünkü 1080p monitörüm var, ilerde bir gün 4k geçersem ama kesinlikle AMD tarafına geçebilirim. O zaman kas gücü ve özellikle fiyat konusunda AMD farkını ciddi şekilde hissettiriyor. Nvidia bağlı olmamın nedeni benim 1080p monitörüm olması :)

Yeni konular

Geri
Yukarı