Galakuro 3060 ekran kartı 90 derece oluyor

KutayOnR

Hectopat
Yer
Varşova
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GF65 Thin 10SDR
Meslek
Öğrenci
Merhaba, elimde Galakuro 3060 mevcut fakat aşırı ısınıyor. Kasam NZXT H210i modeli ve kartım 90 dereceleri görüyor.
Uzay montaj bir şekilde denediğimde boşta 34, yük altında maksimum 64 görüyor. Fakat benim kasam için bu geçerli değil. Ne yapmalıyım?

Kasa kapalıyken de epey fark olması bi garip; yeni kasa almak gibi bir düşünce yoksa hava çıkış fanı eklemek veya yük altında kapak açık takılmaktan başka çare yok sanıyorum.

Fan hızı artınca da çıkıyor mu?

Kasanın yapısından dolayı Ekran Kartı fanlarının altında çok boşluk kalmıyor hocam. Ön tarafa ekstra fan takabilirsiniz eğer 2'si de takılı değilse. Egzos fan vardır diye tahmin ediyorum. Yoksa UV yapacaksınız. Maalesef kasa ekran kartı için çok ideal bir kasa değil.

Ek olarak kasaya ekran kartını dik montaj yaparsanız çözülür. Aynı kasada aynı problemleri yaşamıştık maalesef.

Kasa kapalıyken de epey fark olması bi garip; yeni kasa almak gibi bir düşünce yoksa hava çıkış fanı eklemek veya yük altında kapak açık takılmaktan başka çare yok sanıyorum.
Kasanın 3 adet fanı mevcut. Ona rağmen bu şekilde.

Fan hızı artınca da çıkıyor mu?
Fan %70, ısı 80 derece.

Kasanın yapısından dolayı Ekran Kartı fanlarının altında çok boşluk kalmıyor hocam. Ön tarafa ekstra fan takabilirsiniz eğer 2'si de takılı değilse. Egzos fan vardır diye tahmin ediyorum. Yoksa UV yapacaksınız. Maalesef kasa ekran kartı için çok ideal bir kasa değil.

Ek olarak kasaya ekran kartını dik montaj yaparsanız çözülür. Aynı kasada aynı problemleri yaşamıştık maalesef.
Dikey şekilde nasıl monte edebilirim ?

Dikey montaj için çıkışı yok diye biliyorum. Sorun olacaktır böyle yaparsam. Kasayı değiştirmek en mantıklısı gibi.

Geri
Yukarı