Galatasaray-Fenerbahçe Derbisi (3-0)

WaiiXD

Hectopat
Makaleler
4
Yine bir derbi ve yine bir Fenerbahçe mağlubiyeti...

Dostlar ben bir spor yorumcusu ya da muhabir değilim. Yapacağım yorumlar tamamen benim kendi fikrim o yüzden saygı çerçevesinde yorum yaparsak sevinirim. Onun dışında hakemle kazandınız, Lale Orta, Ofsaytımsı gibi şeyleri kullanmazsak sevinirim.
Fenerbahçe İlk 11'i
1685906304117.png

- 4 lü sistemle çıktığı için maçın biraz heyecanlı geçebileceğini düşünmüştüm ama sonuç yine aynı.
- Fenerbahçe 11 ini çok fazla bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla çok böyle aman aman bir değişiklik yok gibi görünüyor.

Galatasaray İlk 11'i
1685906564690.png

- Galatasaray'ın 11 inde ise biraz daha farklılık var değişen oyuncular ise Berkan, Barış Alper ve Rashica. Bana göre biraz garip bir tercih çünkü Mertens takımın kilit oyuncularından birisi.
- Bana göre Zaniolo'yu 11 başlatması iyi bir tercihti çünkü Zaniolo yakın zamanda İtalya Milli Takımı'na çağrıldı ve bu yüzden forma süresi almasını mantıklı buldum.

Maçın Önemli Anları
(28’) Zaniolo'nun Golü
1685906846161.png

-Golü İzlemek İçin
- Barış Alper'in (Yanlış olabilir) kafası ve defansın dalgınlığı sonucunda ortaya çıkan güzel bir gol.
- İrfan Can birebir kaldığı için çok bir şey demek istemiyorum ama kısmen de olsa İrfan Can'ın hatası var diye düşünüyorum.

(39’) Zaniolo Önemli (Kısmen) Fırsatı Harcıyor
1685907335104.png

- Top ayağına hızlı geldiği için ve kontrol etmediği için top pazara gidiyor eğer kontrol etseydi gol olma ihtimali yüksek olan bir pozisyondu.

(43’) Kazımcan'ın Şutu
1685907499390.png

- Güzel bir deneme yaptı ama ne yazık ki başarılı olmadı.
- İçeriye pas atma şansı vardı ama vurmayı seçti ama sorun değil eninde sonunda genç bir oyuncu risk alarak öğrenecek (20 yaşında).

(56’) Icardi'nin Kaçırdığı Pozisyon

1685907716812.png

- Icardi burada kafayı vuruyor ama dışarıya gidiyor.
- Bana göre burada olay Icardi'nin kaçırmasından ziyade İrfan Can'ın ciddi bir sakatlık geçirmemesi çünkü Icardi kafayı vurduktan sonra şöyle bir durum oluyor:

1685907833257.png

(60’) Luan Peres'e Kırmızı Kart
1685907906190.png
1685908059711.png

- Bana göre karar doğru çünkü Zaniolo hem son kişi hem de bariz gol şansı var.

(71’) Mauro Icardi'nin Golü
-Golü İzlemek için, Golle alakalı görüntü koyamadım çünkü pozisyon karambolde gerçekleştiği için koymam anlamsız olurdu bu yüzden sizden özür diliyorum.
- Gol güzel bir gol ancak burada hata tamamen Fenerbahçe defansı ve yine az da olsa İrfan Can'da
- 4 kişi bir adamı tutamadılar gerçekten inanılmaz bir hata.
1685908458180.png

(73’) Nicolo Zaniolo'dan Gecenin Golü
1685908543905.png

- Golü İzlemek için.
- Geceye damgasına vuran, mükemmel bir gol.
- Bu sefer hatayı defanstan ziyade İrfan Can'a bırakmak istiyorum çünkü gerçekten İrfan Can'ın hatası.

İstatistik
1685909080787.png

Sonuç

- Bana göre gecenin parlayan ismi kesinlikle Nicolo Zaniolo. Üstündeki "30 milyonluk balon" lekesini büyük ölçüde attığını düşünüyorum.
- Bana göre gecenin en kötü ismi ise Enner Valencia olabilir. Yerde yatarak geçirdiği süreyi maça verseydi en azından gol çıkarabilirlerdi diye düşünüyorum.
- Onun dışında yine Nelsson'un da biraz dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum çünkü neredeyse her pozisyonda Valencia'ya sert girdi. Muhtemelen maçın başında Valencia'nın, Nelsson'un yüzüne vurduğu için Nelsson, Valencia'ya kin beslemiş olabilir diye düşünüyorum.
- Fenerbahçe tek kelime ile REZALET bir maç geçirdi. Galatasaray'ın kalesine isabetli tek bir şutu bile yoktu.

Elimden geldiğince maçı özetlemeye, anlatmaya çalıştım ve evet bunu üşenmeyip yaptım çünkü neden olmasın :D .

Yine bir derbi ve yine bir Fenerbahçe mağlubiyeti...

dostlar ben bir spor yorumcusu ya da muhabir değilim. Yapacağım yorumlar tamamen benim kendi fikrim o yüzden saygı çerçevesinde yorum yaparsak sevinirim. Onun dışında hakemle kazandınız, lale orta, ofsaytımsı gibi şeyleri kullanmazsak sevinirim.
Fenerbahçe ilk 11'i
Eki Görüntüle 1807350

- 4'lü sistemle çıktığı için maçın biraz heyecanlı geçebileceğini düşünmüştüm ama sonuç yine aynı.
- Fenerbahçe 11'ini çok fazla bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla çok böyle aman aman bir değişiklik yok gibi görünüyor.

Galatasaray ilk 11'i.
Eki Görüntüle 1807355

- Galatasaray'ın 11'inde ise biraz daha farklılık var değişen oyuncular ise berkan, barış alper ve rashica. Bana göre biraz garip bir tercih çünkü mertens takımın kilit oyuncularından birisi.
- Bana göre Zaniolo'yu 11 başlatması iyi bir tercihti çünkü zaniolo yakın zamanda İtalya milli takımı'na çağrıldı ve bu yüzden forma süresi almasını mantıklı buldum.

maçın önemli anları.
(28') Zaniolo'nun golü.
Eki Görüntüle 1807365

-Golü İzlemek İçin
- Barış Alper'in (yanlış olabilir) kafası ve defansın dalgınlığı sonucunda ortaya çıkan güzel bir gol.
- İrfan can birebir kaldığı için çok bir şey demek istemiyorum ama kısmen de olsa irfan Can'ın hatası var diye düşünüyorum.

(39') zaniolo önemli (kısmen) fırsatı harcıyor
Eki Görüntüle 1807381

- Top ayağına hızlı geldiği için ve kontrol etmediği için top pazara gidiyor eğer kontrol etseydi gol olma ihtimali yüksek olan bir pozisyondu.

(43') kazımcan'ın şutu
Eki Görüntüle 1807386

- Güzel bir deneme yaptı ama ne yazık ki başarılı olmadı.
- İçeriye pas atma şansı vardı ama vurmayı seçti ama sorun değil eninde sonunda genç bir oyuncu risk alarak öğrenecek (20 yaşında).

(56') ıcardi'nin kaçırdığı pozisyon

Eki Görüntüle 1807394

- Icardi burada kafayı vuruyor ama dışarıya gidiyor.
- Bana göre burada olay ıcardi'nin kaçırmasından ziyade irfan Can'ın ciddi bir sakatlık geçirmemesi çünkü ıcardi kafayı vurduktan sonra şöyle bir durum oluyor:

Eki Görüntüle 1807401
(60') luan Peres'e kırmızı kart
Eki Görüntüle 1807408Eki Görüntüle 1807416
- Bana göre karar doğru çünkü zaniolo hem son kişi hem de bariz gol şansı var.

(71') mauro ıcardi'nin golü
-Golü İzlemek için, golle alakalı görüntü koyamadım çünkü pozisyon karambolde gerçekleştiği için koymam anlamsız olurdu bu yüzden sizden özür diliyorum.
- Gol güzel bir gol ancak burada hata tamamen Fenerbahçe defansı ve yine az da olsa irfan Can'da.
- 4 kişi bir adamı tutamadılar gerçekten inanılmaz bir hata.
Eki Görüntüle 1807436

(73') nicolo Zaniolo'dan gecenin golü.
Eki Görüntüle 1807443

- Golü İzlemek için.
- Geceye damgasına vuran, mükemmel bir gol.
- Bu sefer hatayı defanstan ziyade irfan Can'a bırakmak istiyorum çünkü gerçekten irfan Can'ın hatası.

istatistik
Eki Görüntüle 1807450
Sonuç

- Bana göre gecenin parlayan ismi kesinlikle nicolo zaniolo. Üstündeki "30 milyonluk balon" lekesini büyük ölçüde attığını düşünüyorum.
- Bana göre gecenin en kötü ismi ise enner valencia olabilir. Yerde yatarak geçirdiği süreyi maça verseydi en azından gol çıkarabilirlerdi diye düşünüyorum.
- Onun dışında yine Nelsson'un da biraz dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum çünkü neredeyse her pozisyonda Valencia'ya sert girdi. Muhtemelen maçın başında Valencia'nın, Nelsson'un yüzüne vurduğu için nelsson, Valencia'ya kin beslemiş olabilir diye düşünüyorum.
- Fenerbahçe tek kelime ile rezalet bir maç geçirdi. Galatasaray'ın kalesine isabetli tek bir şutu bile yoktu.

Elimden geldiğince maçı özetlemeye, anlatmaya çalıştım ve evet bunu üşenmeyip yaptım çünkü neden olmasın :D.

Galatasaray aslında ilk yarıda öyle ahım şahım oynamadı ayrıca orada nelssonun valenciaya vurduğu pozisyonun sarı verilmesi gerektiğini düşünüyorum ama 2. yarı özellikle Galatasaray bastıra bastıra aldı maçı.

Galatasaray aslında ilk yarıda öyle ahım şahım oynamadı ayrıca orada nelssonun valenciaya vurduğu pozisyonun sarı verilmesi gerektiğini düşünüyorum ama 2. yarı özellikle Galatasaray bastıra bastıra aldı maçı.
Orada Valencia'nın biraz role yattığını düşünüyorum ve muhtemelen de o yüzden 2. kartı çıkartmadı ya da kırmızı kartı hak eden bir şey olmadığını da düşünmüş olabilir.

Orada Valencia'nın biraz role yattığını düşünüyorum ve muhtemelen de o yüzden 2. kartı çıkartmadı ya da kırmızı kartı hak eden bir şey olmadığını da düşünmüş olabilir.

Ama gerçekten sert bir yüz ifadesi vardı Nelsonun.

Ben bu maçı Nefretin Resmi olarak yorumluyorum.

Ama gerçekten sert bir yüz ifadesi vardı Nelsonun.

Ben bu maçı Nefretin Resmi olarak yorumluyorum.
Kesinlikle bugün Nelsson sertti, özellikle de Valencia'ya karşı. Okan Buruk belki "Valencia'yı yaşatmayın!", "Valencia'yı öldürün!" gibi talimatlar vermiş olabilir ama sezonun geneline bakınca o tarz talimatlar verecek türde bir teknik direktör değil. O yüzden Nelsson'un maç içinde yaşananlardan ötürü ayrı bir siniri olabilir.

Kesinlikle bugün Nelsson sertti, özellikle de Valencia'ya karşı. Okan Buruk belki "Valencia'yı yaşatmayın!", "Valencia'yı öldürün!" gibi talimatlar vermiş olabilir ama sezonun geneline bakınca o tarz talimatlar verecek türde bir teknik direktör değil. O yüzden Nelsson'un maç içinde yaşananlardan ötürü ayrı bir siniri olabilir.
Umarım bu kupayı da kaybederiz de hem yönetim hem bu futbolcular gider takımdan.

Umarım bu kupayı da kaybederiz de hem yönetim hem bu futbolcular gider takımdan.
Galatasaraylı kimliğim kaybetmenizi istemiyor ama vicdanım kaybetmenizi istiyor :D.
Ali Koç'un Fenerbahçe'den gideceğini zannetmiyorum çünkü tarihe adını Fenerbahçe'nin en kötü başkanı olarak yazdıracağını düşünmüyorum bu yüzden de en az 1 şampiyonluk almadan bırakmaz.

Galatasaraylı kimliğim kaybetmenizi istemiyor ama vicdanım kaybetmenizi istiyor :D.
Ali Koç'un Fenerbahçe'den gideceğini zannetmiyorum çünkü tarihe adını Fenerbahçe'nin en kötü başkanı olarak yazdıracağını düşünmüyorum bu yüzden de en az 1 şampiyonluk almadan bırakmaz.
Bu adamı artık parası da kurtaramayacak Vitor hocama yapılan haksızlıklar bir yana Jesusa dökülen milyonlar ve gelen başarısızlık... Bilmiyorum umarım Güzel günler görürüz ama bazen fantastik düşüncelere dalıyorum ben ölünce Fenerin şampiyon olacağı falan neyse ya önümüze bakacağız artık

Yeni konular

Geri
Yukarı