Galax (1-Click OC) RTX 2060 Super vs Asus ROG Strix RTX 2060 Super

Arkadaşlar merhaba.

Bu sistemi işlemcisini Ryzen 5 3600 yapıp almak istiyorum. Ama buradaki 2060 Super Galax markasının. Galax yerine ROG STRIX alınır mı?

Vatan'da "ASUS GeForce ROG STRIX RTX2060S Gaming OC 8 GB GDDR6 256Bit DX12 ekran kartı" 3300 TL.

Bir de bu sistemdeki anakartı "MSI B450 Tomahawk Max" ile değiştirmek istiyorum ama Teknobiyotik'te bulunmuyor.

İşlemci konusunda fazla bilgim yok seçtiğim sistemdeki anakart iyi bir model mi?
Asrock yurt disinda ozellikle amerikada kullanilan ve ovulen kartlardan biri. Bende B350 PRO4 kullanioyrum R5 1600 islemcisiyle.
Su ana kadar hic sorun cikarmadi duzenli olarak BIOS update veriyorlar(Ayda 1 gibi).

aldıklarım şu şekilde.
Asus rog strix 2060 super
i5 9600k
2x8 gskill ripjaws 3600mhz ram
AOC 24" 24G2U 144Hz 1ms monitör
---
anakart msi b450 tomahawk alacaktım ama vatan da kalmamış.
kasa olarak cooler master mb511 600w alacaktım o da kalmamış

eksiklerimin yerine ne alabilirim

aldıklarım şu şekilde.
Asus rog strix 2060 super
i5 9600k
2x8 gskill ripjaws 3600mhz ram
AOC 24" 24G2U 144Hz 1ms monitör
---
anakart msi b450 tomahawk alacaktım ama vatan da kalmamış.
kasa olarak cooler master mb511 600w alacaktım o da kalmamış

eksiklerimin yerine ne alabilirim
Belirttigim gibi ASRock anakartlar saglam ve guzel malzemeden yapılmış. Tek sorun bazı anakartlarda LLC destegi yok.

Asus' a saçma paraları vermeyin derim. KFA2(Galax) RTX 2060S kullanıyorum. Maksimumu 65 dereceleri gördüm 7-8 saat oyun oynadığım halde.Litvanyadan 2200 'e almıştım 1 ay önce. Fur mark test sonuçları ekte, hiçbir OC işlemi yok ki kendi uygulaması üstünden OC edebiliyorsunuz tek tuşa basarak. Fanlar otoda gayet sessiz ve serin çalışıyor.
Eki Görüntüle 462544
Hocam aynı kartın EX değil, düz versiyonunu almayı planlıyorum. Sizinkinin fanı 10, bunun 9 CM. Önerir misiniz, sizce büyük bir fark olur mu? Özellikle sıcaklık ve sesten ziyade, malzeme kalitesi benim söylediğim modelde çok mu düşüktür, onu merak ettim.

Hocam aynı kartın EX değil, düz versiyonunu almayı planlıyorum. Sizinkinin fanı 10, bunun 9 CM. Önerir misiniz, sizce büyük bir fark olur mu? Özellikle sıcaklık ve sesten ziyade, malzeme kalitesi benim söylediğim modelde çok mu düşüktür, onu merak ettim.
1cm fark yaratabilir ses duzeyinde.

Ses çok önemli değil hocam. Sizce sıcaklık ve malzeme kalitesi farkı çok olur mu?
Onemli degil deseniz bile rahatsiz olucak kadar ses artar sadece bildirmek istedim :D. Attigin linkdeki markayi ilk defa duyuyorum o yuzden malzeme kalitesinde birsey diyemem.
Yeni konu acimanizi oneririm forumda.

Onemli degil deseniz bile rahatsiz olucak kadar ses artar sadece bildirmek istedim :D. Attigin linkdeki markayi ilk defa duyuyorum o yuzden malzeme kalitesinde birsey diyemem.
Yeni konu acimanizi oneririm forumda.
Hocam kullanıcı arkadaşa sormuştum, bir dönerse ondan yardım alacağım.
Galax 2060 Super kartı kullananları beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı