Galax 3060 alınır mı?

ASRock iyi zaten, manli de fena değil fakat Turbox'un dandik kartını alacağıma gider en düşük asrock&manli modelini alırım daha iyi, en azından ne oldukları belli.

İşte o Turbox da tabanda Manli ve Asrock oluyor. Üzerindeki Manli etiketi söküyor, Turbox yazıyor, Asrock'ı söküyor Gamepower yazıyor.

Kart ise vBIOS dahil %99 aynı. Fabrikalar özel olarak kart tasarlamıyorlar anlayacağın, başkalarına ürettikleri kartın etiketini değiştiriyorlar. Şimdi anlayabildik mi?

İşte o Turbox da tabanda Manli ve Asrock oluyor. Üzerindeki Manli etiketi söküyor, Turbox yazıyor, Asrock'ı söküyor Gamepower yazıyor.

Kart ise vBIOS dahil %99 aynı. Fabrikalar özel olarak kart tasarlamıyorlar anlayacağın, başkalarına ürettikleri kartın etiketini değiştiriyorlar. Şimdi anlayabildik mi?
Beni durduk yere yaktılar hocam...

Beni durduk yere yaktılar hocam...

O konuda Technopat Sosyal biraz yobaz, direkt markaya bakıyorlar işin arka planını bilmedikleri için, zannediyorlar Gamepower falan gidip Esenyurt'ta bodrum katta tavuk döner yerken üretiyor.

Hoş normalde bu ürünleri zaten almazsın. Ama nedir adamın 10-15 senelik PC'sine anakart lazım olur gidip niye ASUS, MSI'a iki kat para versin üzerindeki Turbox yazması dışında Foxconn olan anakart varken. Gidip sıfır R 580 alacakmış ama Turbox'muş yahu ROG Strix bile olsa bu devirde sıfır RX 580 almayacaksın zaten. Durum değerlendirmesi yapmak önemli, yalnızca markalar bazında gidersen yanlış tercihler yaparsın.

3060 alınmaz 4060 al.

Aynı fiyata 4060 var.

Alınmaz. Üstteki 4060 modeli güzeldir.

4060 alabilirsin. 3000 serisinin artık sıfır alınabileceğini düşünmüyorum ikinci el tercih edilir ancak.

İşlemcim Ryzen 5 3600 RTX 4060 ile darboğaz yaşar mıyım? Bir de anakartim pcl 3.0

İşlemcim Ryzen 5 3600 RTX 4060 ile darboğaz yaşar mıyım? Bir de anakartim pcl 3.0

Anakarttan bir sorun olmaz. R5 3600 darboğaz yapar ufak seviyede.

Anakartın PCI 3.0 olduğu için çok ufak bir performans düşüşü olur 3-5 FPS.

R5 5500 kaldırır deniyordu 3600x de sorun yaşamazsın büyük ihtimalle

10 bine 3060 alsam gece rahat uyuyamam. Sonuç olarak alınmaz. Aslında 10 bine sıfır kart alınmaz daha doğrusu. Sizin yapacağınız 2. elden 6800XT almak uzun yıllar rahat edersiniz.

Bazı modeller bilindik modellerin tıpatıp aynısı olabilir ama bazıları gerçekten Çin'in veya Tayvan'ın en ücra köşesinde üretilmiş, bilinmeyen modeller. Bir tane GT 730'um vardı ve hiçbir yerde aynısı yoktu fakat orijinaldi. 1 yıl sonra elimde kaldı :D Bu arada tıpatıp aynı olsa bile Turbox, Dragos gibi markaların yazılım ve garanti konusu da var.

Geri
Yukarı