Galax GTX 1050 Ti vs Palit GTX 1050 Ti

Hangisi ?

• Galax GTX 1050 Ti

Oy: 10 76,9%
  • Palit GTX 1050 Ti

Oy: 3 23,1%

• Oy verenlerin toplamı
    13
Kimse yoğurdum ekşi demez ama dünyada tutulan markalar var neden onlar fazla satar bunlara bakmak lazım. Diğer markalarla deneyimim olmadı, keşke bir iki kart gönderseler Technopat'a da inceleseler, hepimiz görsek. Isısını, uzun sürede ses olaylarını ama ne hikmetse göndermiyorlar.

Reklam tanıtım önemli benim için, çünkü bu kalitesini anlayabileceğim mecra yok, yani ben iyi tanıtılmadığı için, gider MSI alırdım açık söyleyeyim. Kimse katılmak zorunda değil.

Son düzenleme:
Kimse yoğurdum ekşi demez ama dünyada tutulan markalar var neden onlar fazla satar bunlara bakmak lazım. Diğer markalarla deneyimim olmadı, keşke bir iki kart gönderseler Technopat'a da inceleseler, hepimiz görsek. Isısını, uzun sürede ses olaylarını ama ne hikmetse göndermiyorlar.

Reklam tanıtım önemli benim için, çünkü bu kalitesini anlayabileceğim mecra yok, yani ben iyi tanıtılmadığı için, gider MSI alırdım açık söyleyeyim. Kimse katılmak zorunda değil.
Birebir aynısını düşünüyorum. Reklamının iyi yapılması benim için önemli. Çıkıp da hiç bilmediğim bir markayı almam genelde. Gerçekten inceleyebilen birini de bulamadım daha. O yüzden bu markaları ne öneriyorum ne de alıyorum. Gerçi onu bile alacak para yok ama neyse işte... :)

@FantastikTürk bence siz Hepsiburada'nın müthiş indirimlerinden güzel bir Casper alın. Reklamı da çok güzel, kartal falan var. Bir markayı sizin bilmemeniz kalitesiz olduğunu göstermez, hala böyle düşünüyorsanız bir şey öğrenememişsiniz demektir.
@CJack60 Palit ve Galax Türkiye'ye resmi distribütör yoluyla geliyorlar. Inno3D'nin durumunu bilmiyorum. Bu nedenle Palit veya Galax'ı tavsiye ediyorum.

• @Nazım Paşa "bence siz Hepsiburada'nın müthiş indirimlerinden güzel bir Casper alın." Lafı sizin ne kadar cahilce bir cümle kurduğunuzu gösteriyor.
  • "Birebir aynısını düşünüyorum. Reklamının iyi yapılması benim için önemli. Çıkıp da hiç bilmediğim bir markayı almam genelde. Gerçekten inceleyebilen birini de bulamadım daha. O yüzden bu markaları ne öneriyorum ne de alıyorum. Gerçi onu bile alacak para yok ama neyse işte... :)"
  • Burada kötü kelimesi geçiyor mu? Veya bu markalardan herhangi birini kötüleyen bir kelim dahi var mı? Düzgün okuyup düzgün bir cevap vermeyi bilmiyorsunuz o kadar. Gerçekten bilmediğim bir markayı almayacağımı, ayrıca benim almayacağım bir markayı da önermeyeceğimi yazmışım. Olması gereken de bu. Şahsen ben kendime almayacağım, bilmediğim bir markayı başkasına da önermem. Sizin kurduğunuz cümleden 1000 kat daha mantıklı. Ayrıca bu benim görüşüm. Seni ne ilgilendirir ne de cevap vermeni gerektirir.
  • Ayrıca Recep ve Ali Bey'in önermediği bir şeyi de almıyorum. Biz sadece son kullanıcıyız ve internetteki testlere göre yorum yapıyoruz. Kendimiz alıp didik didik etmiyoruz her markayı. Siz de sadece ona bakıyorsunuz veya bir kişi aldıysa onun yorumlarına. Ama onlar gerçekten anlıyor bu işte ve sizden bizden çok daha fazla. En azından bu forumdaki çoğu kişiden diyeyim.

Palit 1050 ti dual OC kullanıyorum. Performans olarak nedenini anlayamadığım bir şekilde olması gerekenden daha yüksek performans veriyor. Genellikle GTA 5'de denediğim için oradan örnek vereyim.

4k çözünürlükte ultra ayarlarda (msaa yok veya 2x) ortalama 25 fps civarı değerler verdi. Çok şaşırmıştım inanamadım başta

2k ultrada 40 fps civarı

1080P de 2x msaa ile yine 40 fps civarında değerler veriyor. Nedense GPU kullanımı 4x msaa açmadığım zaman %50-60 seviyesine düşebiliyor. 4x msaa ile oynuyorum ve 30-40 arası geziyor.

Msi Afterburner ile oyun içinde test ediyorum GPU frekansı sürekli 1823 mhz. OC de yapmadığım halde değerler bu şekilde.

Belki benim sistemimle alakalıdır bilememem ama arkadaşımın galax 1060 3gb kartı ile test ettiğimizde tamamen aynı şartlarda darboğaz olmadığı yerlerde 1060'a göre daha iyi sonuçlar verdi. Acaba karta yanlışlıkla gtx 1060 GPU mu taktılar diye düşünmüştüm :)

Yani performans olarak 1050 ti grafik biriminin hakkını fazlasıyla veriyor.
Ama bana gelen modelde olan bir sorun mu yoksa tamamında olan kronik bir sorun mu bilemem ama fanlar gerçekten çok sesli çalışıyor. Soğutmada sorun yok. Yük altındayken 67 dereceyi geçtiğini görmedim. Genelde 62 derece civarında dolanıyor ve fanlar da %38'i hiç geçmedi.

Fan hızı sistem tamamen boşta ve 20 derecedeyken bile %30 un altına hiçbir şekilde indirilemiyor. Msi afterburner gibi 3 5 program ile denedim sonuç aynı.

%30 hızda bile fan sesi çok net duyulabiliyor ve bana göre rahatsız edici seviyede.
Kartta sorun olduğunu düşündüğüm için servise göndereceğim.

Fan sesi konusu eğer benim şanssızlığım ise palit kesinlikle tavsiyemdir. Ama bu ses genel bir sorun ise palit' ten uzak durup başka modellere yönelmeniz daha iyi olacaktır

• @Nazım Paşa "bence siz Hepsiburada'nın müthiş indirimlerinden güzel bir Casper alın." Lafı sizin ne kadar cahilce bir cümle kurduğunuzu gösteriyor.
  • "Birebir aynısını düşünüyorum. Reklamının iyi yapılması benim için önemli. Çıkıp da hiç bilmediğim bir markayı almam genelde. Gerçekten inceleyebilen birini de bulamadım daha. O yüzden bu markaları ne öneriyorum ne de alıyorum. Gerçi onu bile alacak para yok ama neyse işte... :)"
  • Burada kötü kelimesi geçiyor mu? Veya bu markalardan herhangi birini kötüleyen bir kelim dahi var mı? Düzgün okuyup düzgün bir cevap vermeyi bilmiyorsunuz o kadar. Gerçekten bilmediğim bir markayı almayacağımı, ayrıca benim almayacağım bir markayı da önermeyeceğimi yazmışım. Olması gereken de bu. Şahsen ben kendime almayacağım, bilmediğim bir markayı başkasına da önermem. Sizin kurduğunuz cümleden 1000 kat daha mantıklı. Ayrıca bu benim görüşüm. Seni ne ilgilendirir ne de cevap vermeni gerektirir.
  • Ayrıca Recep ve Ali Bey'in önermediği bir şeyi de almıyorum. Biz sadece son kullanıcıyız ve internetteki testlere göre yorum yapıyoruz. Kendimiz alıp didik didik etmiyoruz her markayı. Siz de sadece ona bakıyorsunuz veya bir kişi aldıysa onun yorumlarına. Ama onlar gerçekten anlıyor bu işte ve sizden bizden çok daha fazla. En azından bu forumdaki çoğu kişiden diyeyim.

Casper alması gereken kendileri gibi geldi bana. Çünkü, sadece bizde duyulmadığını söylüyorlar ama, Amazon'a bakabilir görmek isteyen. Hangi markanın ne kadar sattığını. Yani bu durumda kendileri bilip bilmeden bir markayı önerebilirler, çünkü onlar ermiştir, iyi diyorsa iyidir. Tartışmaya bile değmez artık.

Bence tamam GPU önerilebilir ama Technopat'ın marka önermesini yasaklaması gerekir bana göre, çünkü yine bence kimse bir markayı iyi veya kötü olduğunu bilemez, dediğim gibi ermiş değilse. 1050ti 4 veya 2 GB al dersin önerirsin ama, markaya kefil olmak cesaret ister ben hiçbir markaya kefil olmam. Daha incelemesi bile TR'de tam anlamıyla yapılmamış ürünler. Ha önereceksen, incelemesi yapılan tartışılan markaları öner, yada önerme bilmiyorsan. Bakın yabancı forumlarda çok iyi denilen markaların sorunları ortaya çıkabiliyor. Demek ki adamları da bezdirmiş ki ürünler fazla satmıyor.

Bu aşağıdaki adam, strix ile değiştirmiş kartını, kafası rahat. Kaldı ki ülemizde bir şeyleri iade etmek o kadar kolay değil. Çok zorlanırsın. Riske girilir mi böyle durumda.
New Inno3D 1080 X3 fan problem

New Inno3D 1080 X3 fan problem

Kaldı ki, önerilen markalar genelde aynı sitelerd oluyor. O siteler de büyük ihtimal Amazon'dan getirip satıyor. Yani fiyatları aslında aynı ama, amazondan getirdiği için ucuz oluyor. Sen de alabilirsin Amazon'dan en kral kartı ucuza, ona bakarsan.

Geçen tartışmada da gösterdim, Amazon yorumlara bakın kaç çeşit kart var ama diğerleri yok denecek kadar az ve astronomik rakamlar var satılmasın diye. Çünkü alan yok. Ama onlar da bilmiyor, kimse bilmiyor!

MSI, ASUS, EVGA, İnno 3D, Galax, Gigabayt, Palit

Görüldüğü üzere sadece bizde değil, tüm dünyada duyulmamış markalar. Ama çin pazarında olabilir payları. Çin malı sonuçta. Zaten biz demek dünya demek, dünyadan bağımsız değiliz ki, onlar ne duyuyorsa biz de onu duyarız.

Son düzenleme:
Ülkemizde ekonomik olarak her ekran kartını alıp denemek zor iş. Ama gerçekten bunu bir sektör haline getiren. Hobi gibi gören insanlar var alıyorlar, satıyorlar tek tek deniyorlar.

Lakin bazı gerçekleri de değiştiremeyiz. Benim açımdan kırmızı olsun üç fazla olsun, ejderya (!) varsa yeteerrr. [emoji3]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı