Galax RTX 3060 12 GB ve Alienware AW2523HF sistemde ekran titriyor

ArthurMorgan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle.
Ekran kartım: Galax RTX 3060 12 GB.
Monitörüm: Alienware AW2523HF.

Geçenlerde Ghost of Tsushima oynamaya başladım. İlk başta ekran titriyordu siyah siyah çok seri şekilde gelip gidiyordu, aldırış etmedım, bir iki grafik ayarı değiştirdim düzeldi. (ne yaptım hatırlamıyorum).

Bugüne kadar bir şey yoktu, grafik ayarlarımı değiştirme kararı aldım. Değiştirirken "ortam kapatma" ayarı ile oynayınca sıkıntı çıkarttığını fark ettım, onu değiştirince titreme gitti geldi ama tam olarak çözülmedi.

Ghost of Tsushima'yı açmaya çalışırken driver hatası aldım bir kere sonrasında Valorant'ı denedım Valorant'ta da titriyordu.

Ekran Hz'ini düşürme kararı aldım 60Hz'in altında hem masaüstünde hem de oyunda titriyordu, 60 Hz'in üstünde sadece oyunda titriyordu.

Ayrıca 1 2 kez DP sinyalimi kaybettim çözüm ararken, reset atmak zorunda kaldım.

İnternette yapılan araştırmamın sonunda G-Sync ayarını buldum, bunu kapatınca düzeldi ama neden böyle oldu merak ediyorum. Ve normalde Valorant'ta ekran titremesi olmuyordu çok çok önceden bir kere oldu diye hatırlıyorum böyle olunca donanımımda mı sıkıntı var diye düşünüp işkillendim.

DDU ile ekran kartı driverini silip tekrar kurmak istemedim neticede geçen güncelleme yaptığım son sürümü kuracaktı, onun yerine NVIDIA App'den driveri tekrar kurulum yaptım ama nafile.

Evimde toprak hattı yok, ondan olabilir mi diye düşünüyorum, eski sistemimde R7 370 ekran kartım vardı oyun oynarken ekran kartının bobinlerinden cızırtı tarzı bir ses gelıyordu. Ve God of War 2018 veya Ghost of Tsushima gibi oyunlara girdiğimde introda karel kare cizgiler vs var hâla var eski sistemimde de yeni sistemimde de var.

Bu hata sizce ne ile ilgili olabilir? Evin tesisatında toprak hattı yok dediğim gibi akım koruyucu priz vs de kullanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı