Galax RTX 3060 ekran kartı kasa içerisinde yamuk şekilde duruyor

Maksimum yükseklik 125 mm yani 12.5 cm yetmiyor mu? Bir ölç istersen orayı. İlla en uçtan desteklemene gerek yok orta taraftan da destekleyebilirsin.

Ölçtum 18 cm çıkıyor. Ekran kartinin sag tarafinda bir şey yok zaten sol tarafini destekleyecegim orasi da kasanin altindan ekran kartina 18 cm tutuyor.

Orasının ucu boş görünse de ekran kartının demirini tutuyor oraya takılan vida kardeşim :D

Yahu vidayi tutturmak icin araya bir şey gerekli. O delik sadece duz delik. Ustteki slot bos. Ekran kartiyla oranin temasi bile yok. Bos vidayi nasıl koyup da sikistiracagim oraya acaba vida durmaz ki.

Bizzat kullanıyorum, öneririm. Yükseklik ayarı oldukça uzun.

Benim icin cok pahali maalesef.

Ekran kartının altına destek aparatı koyun. Vida çare değilse destek şart.

Ölçtum 18 cm çıkıyor. Ekran kartinin sag tarafinda bir şey yok zaten sol tarafini destekleyecegim orasi da kasanin altindan ekran kartina 18 cm tutuyor.

Yahu vidayi tutturmak icin araya bir şey gerekli. O delik sadece duz delik. Ustteki slot bos. Ekran kartiyla oranin temasi bile yok. Bos vidayi nasıl koyup da sikistiracagim oraya acaba vida durmaz ki.

Benim icin cok pahali maalesef.
Hocam evet mantığınıza uymuyor olabilir ama orada ki delik ekran kartına vida takmak için, bir yarısı boşta gözükse de oraya takılan vida ekran kartını tutma da destek sağlıyor.

Cok arada kaldim. Bir onceki mesaj destek sart diyor siz de gerek yok diyorsunuz. Ne yapsam bilemedim.

Benim kendi kullandığım kart konsol boyutlarında ve çok ağır. Ona rağmen 4 ay sonunda tutucu taktım. Ki eğrilme bayağı görülüyordu.

Senin kartta ise ben tutucu koymazdım, kart gayet düz duruyor ve özelliklerine baktığımda oldukça hafif. O kartın desteksiz zarar görme ihtimali %1 bile değil.

Farklı bir alternatif 🙂

lego.jpg
lego2.jpg

Cok tatli durmuslar ama legolarim yok 😅

Benim kendi kullandığım kart konsol boyutlarında ve çok ağır. Ona rağmen 4 ay sonunda tutucu taktım. Ki eğrilme bayağı görülüyordu.

Senin kartta ise ben tutucu koymazdım, kart gayet düz duruyor ve özelliklerine baktığımda oldukça hafif. O kartın desteksiz zarar görme ihtimali %1 bile değil.
Sizin kartiniz neydi hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı