Galax RTX 3060 Ti Alınır mı?

Makaleler
18
Yer
İzmir
Aklımda piyasa daha kötüye gitmeden ve yaptırımlar gelmeden GPU alasım var. Şu an RTX 2060 ve R5 5600 var elimde. AMD 6700 XT almayı planlıyordum ama render konusunda geride, özellikle Blender'da. Blender'ı da kullandığım için vazgeçtim. Şu an 9308 TL. Ne dersiniz? Biraz daha bekleyeyim mi?

Dolar hiçbir zaman düşmeyecek. Ethereum da giderek yükseliyor. O yüzden almak için son şanslar bence bu zamanlar.
ETH zorluk bombası patlayacak ayın 15'inde ondan sonra bitiyor ETH madenciliği.
Aklımda piyasa daha kötüye gitmeden ve yaptırımlar gelmeden GPU alasım var. Şu an RTX 2060 ve R5 5600 var elimde. AMD 6700 XT almayı planlıyordum ama render konusunda geride, özellikle Blender'da. Blender'ı da kullandığım için vazgeçtim. Şu an 9308 TL. Ne dersiniz? Biraz daha bekleyeyim mi?
Alınabilir şu anda, ikinci el düşünürseniz bazı alım satım gruplarında falan 6800XT alabilirsiniz o fiyata. TR garantili ikinci el 6800XT bakın bence.

@theomgcat ikinci ele bulaşmak istemiyorum. AMD ekran kartlarında her ne kadar WattMan hatası azalmış olsa da uğraşmak istemiyorum. Oyunları da azalttım zaten, ama yine kenarda yatırım olsun diye alacağım. Nvidia ekran kartlarından memnunum. Bir de, DFS Bilgisayar güvenilir, değil mi?

@theomgcat ikinci ele bulaşmak istemiyorum. AMD ekran kartlarında her ne kadar WattMan hatası azalmış olsa da uğraşmak istemiyorum. Oyunları da azalttım zaten, ama yine kenarda yatırım olsun diye alacağım. Nvidia ekran kartlarından memnunum. Bir de, DFS Bilgisayar güvenilir, değil mi?
Güvenilir diye biliyorum DFS Bilgisayar. Sizin tercihiniz tabii ama arada dağlar kadar performans farkı olacağı için şu anda en iyi F/P ürün 6800XT bence. TR garantili alırsanız bir şey olacağını sanmıyorum.

Ethereum'la ilgili bir sorun olacağını hiç sanmıyorum, kripto ölü uzun süredir ve halving de gelecek önümüzdeki bull sezonunda. Ancak başka bir coin'e geçilmesi ,BTC'ye gelen halving sonrası ETH'ye geçilmesi gibi, kart stoklarını azaltabilir. Birkaç haber görmüştüm GPU mining'e sınırlama, son getirileceğiyle ilgili ama hiç inanmıyorum. Dünya genelinde ve Türkiye genelinde mükemmel bir enflasyon var ve artmaya devam ediyor. Bence bir şeyler almak için uygun bir zaman dilimindeyiz.

Geri
Yukarı