GALAX RTX 3080 fanlar boştayken dönüyor

Lordwingard

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıktaki kartı yeni aldım kullanıyorum. Sıcaklık 30 derecelerde olmasına rağmen kendine kendine birden 1600RPM'de vs. dönmeye başlıyor kart, sonra tekrar duruyor sonra tekrar anlık yükseliyor tekrar duruyor. Sebebi nedir acaba? Normalde 50 dereceye kadar falan 0 RPM olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
800 civarı. %55'ten sonra ses duyulmaya başladığı için sorun etmiyorum.

%50 ayarlayın tekrar gözlemleyin bakalım problem devam edecekmi.

Üstadım merhabalar, bende de Galax 3080 Ti 12 Gb SG modeli var. Kartı yeni aldım bendede benzer sorun var. 55 dereceye kadar fan dönmemesi gerekirken fanlar sürekli çalışıyor. Siz bu sorunu çözdünüz mü ? Çözdüyseniz çözümü belirtebilir misiniz ?

Üstadım merhabalar, bende de Galax 3080 Ti 12 Gb SG modeli var. Kartı yeni aldım bendede benzer sorun var. 55 dereceye kadar fan dönmemesi gerekirken fanlar sürekli çalışıyor. Siz bu sorunu çözdünüz mü ? Çözdüyseniz çözümü belirtebilir misiniz ?
Merhabalar, evet çözdüm hocam. Bende sürekli çalışmıyordu bazen duruyor bazen çalışıyordu. Biraz araştırdığımda Reddit'de aynı sorunu yaşayanları gördüm. Galax'ın Ti'da da mı öyle bilmiyorum ama kendi kartım için söyleyim; güya on/off olarak çalışan bir fan teknolojileri olduğunu söylüyorlar. Ama bu düzgün çalışmıyor kart 30 derecede bile fanları dönmeye başlıyordu. Ben bırakacağım linkte çözdüm bu sorunu; bir tane Reddit kullanıcısı desteğe mail atıp sorunu söylemiş. Onlar da bunu çözen bir Vbios göndermişler, ben de aynı Vbiosu yükledim ve sorun çözüldü. Benim tavsiyem Reddit'de bir araştırmanız bunu, sonrasında konu bulamazsanız kartın farklı bir Vbios'unu denemeniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada ben yine de sormuş olayım Msi Afterburner vs. kullanıyorsanız fan ayarı auto'da değil mi? Kendiniz bir fan ayarı yaptığınızda 0 RPM özelliği çalışmıyor, o da aklınızda bulunsun.

Teşekkürler üstadım. Evet Reddit'e bakmıştım 3080 modeline ait bios vardı. Başka sitelerden de bios buldum fakat güncelleme yapmadım henüz. Afterburner'de ise fanlar Auto'da duruyor. Manuel olarak yapmaya çalıştığımda kendisi otomatik olarak %30 olarak ayarlı duruyor. Sıcaklığı da ayarlasam uygula desem fayda etmedi.

Geri
Yukarı