Galax RTX 4070 Ti 19.173 TL

İşlemci darboğaz olurmu bilmiyorum sistem özellikleri:
5600X - silverstone pf 240- corsair 2x8 16 gb ram - 240 gb ssd, 1 tb hdd, 1 tb samsung m2 ssd
mevcut psu 600 W , 750W bu ekran kartı ve sisteme yeterli olur mu?
5600X-RTX 4070 Ti'de darboğaz yapar. Ayrıca sizin PSU 600W. 700-750W tavsiye ediliyor. Her şekilde sizin sistem için mantıklı değil bu kart.

Hocam yetersiz gelmesinden kasıt tam olarak nedir ben iş yerinde zotac gtx 1080 kullanıyorum fhd olarak. Ondan geçiş yapınca çok büyük seviye atlarım diye düşünüyorum
Evet büyük seviye atlatır size ama ben 1080p için mantıklı görmüyorum bu kartı almanızı. 2K daha doğru olacaktır.

5600X-RTX 4070 Ti'de darboğaz yapar. Ayrıca sizin PSU 600W. 700-750W tavsiye ediliyor. Her şekilde sizin sistem için mantıklı değil bu kart.

Evet büyük seviye atlatır size ama ben 1080p için mantıklı görmüyorum bu kartı almanızı. 2K daha doğru olacaktır.
Yok hocam 1080p kullanmayacağım şuan kullandığım sistem 1080p demek istedim. Ben 4070ti ile 4K kullanmak istiyorum ama yetersiz kalırmış en kötü 2k kullanacağım

Kartta ciddi bir sarkma var sanırım.

Resime ve şu an ki haline baktım da resimde öyle gözüküyor fakat sarkma yok hocam. Dizaynı sizi yanıltıyor olabilir. Çünkü altına destek sağlaması için CM Elv8 gpu holder taktım. Şu an düz duruyor ve evet kart gerçekten ağır. Desteklenmesi gerekiyor.

Yok hocam 1080p kullanmayacağım şuan kullandığım sistem 1080p demek istedim. Ben 4070ti ile 4K kullanmak istiyorum ama yetersiz kalırmış en kötü 2k kullanacağım
2K monitörde ve 12400F işlemci ile kullanıyorum. Oyunları ultra ayarlarda oynuyorum fakat herhangi bir drop, yırtılma vs yaşamadım.

Resme ve şu anki haline baktım da resimde öyle gözüküyor fakat sarkma yok hocam. Dizaynı sizi yanıltıyor olabilir. Çünkü altına destek sağlaması için CM Elv8 GPU holder taktım. Şu an düz duruyor ve evet kart gerçekten ağır. Desteklenmesi gerekiyor.

Tamamdır o zaman. İyi günlerde kullanın.

Tamamdır o zaman. İyi günlerde kullanın.

Teşekkür ederim uyardığınız için. En güzeli sizin olsun hocam. Temperli camı açıp kontrol ettim sarkma yokmuş resim beni de yanılttı. Alttaki gpu holder’a binen pek yük yok ama yine de önlemimi aldım.

67ABEA94-897D-4595-87CE-AD9B8495E2E6.jpeg

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.
Dün sipariş etmiş olduğum Galax RTX 4070 Ti ST model ekran kartım bugün geldi. Çok uzun süreli inceleyemesem de kısa süreli tecrübemi aktarmak istiyorum.
Kartın fanları düşük seviyede çalışıyor. Ortalama %30-38 civarında ve 60 dereceye kadar da çalışmaya başlamıyor. Bu yönden sessiz bir kart diyebilirim. Fanlar yüksek devirlerde ses yapıyor fakat zaten 66 dereceyi geçmediği için gerek de kalmıyor. Aşağıda 2K FurMark testini paylaşıyorum. 4K yapamadım FurMark "could not switch to fullscreen mode" şeklinde bir hata veriyor. Daha önceki ekran kartımda da 4k testinde bu hatayı veriyordu. Ayarlarla ilgili olduğunu biliyorum ama nasıl izin vereceğimi bulamadım. Şansıma Coil Whine çıkmadı.

Dosya Ekleri

• galax-furmark.png
    galax-furmark.png
    41,9 KB · Görüntüleme: 44
  • GPU-Z.png
    GPU-Z.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 39
Merhaba arkadaşlar.
Dün sipariş etmiş olduğum Galax RTX 4070 Ti ST model ekran kartım bugün geldi. Çok uzun süreli inceleyemesem de kısa süreli tecrübemi aktarmak istiyorum.
Kartın fanları düşük seviyede çalışıyor. Ortalama %30-38 civarında ve 60 dereceye kadar da çalışmaya başlamıyor. Bu yönden sessiz bir kart diyebilirim. Fanlar yüksek devirlerde ses yapıyor fakat zaten 66 dereceyi geçmediği için gerek de kalmıyor. Aşağıda 2K FurMark testini paylaşıyorum. 4K yapamadım FurMark "could not switch to fullscreen mode" şeklinde bir hata veriyor. Daha önceki ekran kartımda da 4k testinde bu hatayı veriyordu. Ayarlarla ilgili olduğunu biliyorum ama nasıl izin vereceğimi bulamadım. Şansıma Coil Whine çıkmadı.

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı