Galax RTX 4070 Ti alınır mı?

Arkadaşlar birkaç ay içinde bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Dolar da artacağı için en azından ekran kartını şimdiden almayı düşünüyorum. Bu kartı önerir misiniz?

Yerine alınabilir.

Amaç oyunsa 7900XT daha iyi olur ama yukarıda atılan referans model, alınmaz.

Direkt 4070 Ti alınmaz. NVIDIA şart değilse RX 7900XT öneririm. NVIDIA şartsa bütcenizi arttırıp 4080 almaya çalışın bütce artmazsa da 2.el 3090 - 3090 Ti.

Hocam bende eskilerden beri gelen AMD ekran kartlarına karşı bir güvensizlik var. Eskiden yapamıyorlardı, hala da sağlam ekran kartları üretebildiklerini ve sağlam güncellemeler çıkarabildiklerini düşünmüyorum. O yüzden NVIDIA tercih etmek istiyorum.

Hocam bende eskilerden beri gelen AMD ekran kartlarına karşı bir güvensizlik var. Eskiden yapamıyorlardı, hala da sağlam ekran kartları üretebildiklerini ve sağlam güncellemeler çıkarabildiklerini düşünmüyorum. O yüzden NVIDIA tercih etmek istiyorum.

Öyle bir şey yok ama, kırın güvensizliği o zaman. Boşu boşuna VRAM kıtlığına gitmeye gerek yok, dorun VRAM 4070 Ti'de.

Öyle bir şey yok ama, kırın güvensizliği o zaman. Boşu boşuna VRAM kıtlığına gitmeye gerek yok, dorun VRAM 4070 Ti'de.
Hocam güvensizliğim NVIDIA fanboyu olduğumdan değil. AMD ekran kartlarının gerek kullandıkları teknoloji açısından gerek driver güncellemeleri açısından stabil bir hale gelebilmesi için hala biraz zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. AMD ekran kartı tercih ederek riske girmek de istemiyorum.

Hocam güvensizliğim NVIDIA fanboyu olduğumdan değil. AMD ekran kartlarının gerek kullandıkları teknoloji açısından gerek driver güncellemeleri açısından stabil bir hale gelebilmesi için hala biraz zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. AMD ekran kartı tercih ederek riske girmek de istemiyorum.

Risk olayı yok artık, stabilleşeceği kadar stabilleşti, artık yurt dışında mesela Driver'den değil F/P gibi oranlardan olması gerektiği gibi eleştiriliyor. DLSS 3 şimdilik rakipsiz ama FSR 3 gelecek, 12 GB VRAM'li kart alarak da gene piyangoya giriyorsunuz.

Hocam aldınız mı? Aynı modelin beyazını düşünüyorum ancak çok sesli ve sıcak çalışıyor diyen yorumlar okudum. Bu arada bende Nvidia daha mantıklı diye düşünüyorum. İlerde yeni ekran kartı alıp elinizdekini satacağınızda Nvidia çok zarar ettirmezken AMD bazen çerez fiyatına gidebiliyor çok tercih edilmediği için 2. elde. Ekran kartının Iphone’u Nvidia Android’i AMD gibi düşünün ikisininde artısı eksisi var birbirine göre. Ben ileride satış bazlı düşündüğüm için Nvidia tercih ediyorum.

Son düzenleme:
Hocam aldınız mı? Aynı modelin beyazını düşünüyorum ancak çok sesli ve sıcak çalışıyor diyen yorumlar okudum. Bu arada bende NVIDIA daha mantıklı diye düşünüyorum. İleride yeni ekran kartı alıp elinizdekini satacağınızda NVIDIA çok zarar ettirmezken AMD bazen çerez fiyatına gidebiliyor çok tercih edilmediği için 2. elde. Ekran kartının IPhone'u NVIDIA Android'i AMD gibi düşünün ikisinin de artısı eksisi var birbirine göre. Ben ileride satış bazlı düşündüğüm için NVIDIA tercih ediyorum.

Çerez gibi gitmiyor artık, örneğin 3070 ile 6800 aynı fiyattaydı zamanında halen eşit fiyata satılıyor 2. El'de.

Geri
Yukarı