İnceleme Galax Sonar 01

Not: İlk incelemem ve headset'lerle çok fazla tecrübem olmadı. Ayrıca test edemediğim birkaç şey var ve resimsiz bir inceleme, ondan kusuruma bakmayın.

Ürünü Teknobiyotik'den aldım. Ödeme sırasındaki hesap açma olayının az daha sinir krizi geçirtmesi dışında sorunsuzdu. Yurtiçi Kargo ile gönderildi, İstanbul'dan Kayseri'ye 2 günde geldi. Kutusunda hiç bir sorun yoktu.

Kutu içeriği:
  • Kulaklık
  • Kullanma klavuzu
Kulaklık, genel olarak hissi iyi bir plastikten yapılma. Kablosu Sonar 02'nin aksine normal plastik, ama sağlam gibi. Kafama gayet iyi oturdu. Biraz sıkıyor, ama baş ağrısı yapacak kadar değil. Vakum hissi yok, ama kulağın etrafını gayet güzel kapatıyor. Dışarıdan gelen sesleri duymak gayet zor.

En sevdiğim kısmı olabilir kulaklığın; ses kontrolleri ve mikrofon kapama tuşu kabloda değil, sol kısmın üzerinde.

Mikrofon yaklaşık 9cm, bence biraz fazla kısa. Ucunda ışık var, eğer ağzıma yeterince yakınsa gözümü alıyor. Sesinde bir hışırtı var. Discord'dan konuştuğum arkadaşlarım her dediğimi rahat anladılar.

Yazılımı var ama indirmedim çünkü bilgisayarda on trilyon tane RGB ayarlama uygulaması olmasını istemiyorum.

Kulaklığın sesi, en kibar şekilde söylersek "ortalamanın bayağı bir altında". Kulaklıktan gelen sesin %90'ı bas. Ama APO Equaliser + PEACE ile ayarladığımda gayet iyi geldi. Yani, hoparlörü gayet iyi, fabrikada bazı bas manyakları var ama.

Sanal 7.1'i test etme şansım olmadı, kullanabilecek oyun oynayan biri değilim.

Genel artılar:
  • Hoparlörleri gayet iyi ve biraz ayarlamayla sesi güzel.
  • Mikrofonu Discord için yeterli.
  • Plastiği kaliteli. Sitesinde ABS Polymer olduğu yazıyor.
  • RGB efekti aşırı fazla değil, gayet yeterli.
  • Kontrolleri kabloda değil.
Genel eksiler:
  • Hoparlörlerin fabrika ayarları çöp gibi. BİM'in 20₺'lık kulakiçi kulaklıklarının ayarları daha iyidir.
  • Mikrofonu kısa, ve ucundaki ışık dikkat dağıtabilir.
  • Mikrofonu hışırtı veriyor.
Eğer Galax Sonar 02 olmasaydı önerebilirdim ama onun mikrofonunun hışırtı vermemesi, ekstra 30₺'ya değer. Yine de güzel bir headset.

Geri
Yukarı