İnceleme SteelSeries GG - Sonar!

• Konuyu başlatan TheAny
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 13B
Merhaba Technopat okurları.

Bu yazımda tesadüfen keşfettiğim SteelSeries GG erken erişim özelliği olan, tamamen ücretiz ve hiç bir SS ürününe sahip olmasanız bile kullanabileceğiniz bir özellikten bahsedeceğim. SteelSeries Sonar.

SteelSeries Sonar özelliği bütün marka ve model kulaklıklar için ekolayzır, 7.1 ses gibi özellikler kazandıran yazılımsal bir özellik.

Nasıl kullanabilirsiniz? En güncel SteelSeries GG yazılımını indirdikten sonra hesabınızla giriş yapın. (Yoksa hesap oluşturun ve giriş yapın.)
Ardından Settings>General>Beta Opt-in seçeneğini aktif hale getirin.
1646768952764.png
Açtıktan sonra ana sayfaya dönün (Home).

Bu sayfada en üstte bulunan yazıya Learn More deyin.

1646769128679.png
Sonrasında Join Early Access dediğimizde özellik açılacaktır.
1646769274871.png

Özellik açıldıktan sonra varsayılan cihazlarınızı seçiyorsunuz. İki adet sanal ses sürücüsü sunuyor bize, biri Gaming, diğeri Chat. Gaming Output ve Chat output için aynı ses cihazını seçtikten sonra özelleştirmelere geçebiliriz.

1646769535664.png

1646769558253.png

Chat ve mikrofon birebir aynı arayüze sahip. Gelen ve giden ses için gürültü engelleme, minimum ses aktivasyon noktası gibi özellikler açabiliyorsunuz.
1646769673192.png

1646769686346.png

Özelliği şahsen aşırı beğendim. Gelen ve giden sesler için gürültü engelleme bulunduğu gibi patlayarak gelen (mikrofonu kötü olan arkadaşlarınızın üfleyerek konuşmasını bastırmak gibi) sesleri bastırma özelliği de var. Dandirik laptopumla bile performans kaybı yaşamadan özelliği kullanabiliyorum. Kendi sistemimden uzakta geçirdiğim bu vakitte laptopumun mikrofonu ve telefon üzerinden Wo Mic'in mikrofonu ile çok kez sorun yaşadım. Laptopun fan sesi falan filan arkadaşlarıma gidiyordu. Bu şekilde bu tarz gürültülerden kurtulduğum yetmiyormuş gibi sesi istediğim gibi ayırabiliyor olmak kendi sistemime kavuştuğumda da kullanacağım bir özellik. Bu özellikle birlikte Discord ve oyun seslerini yayınlarda ve videolarda ayırabilirim. Her marka kulaklıkla çalışıyor ve kullanmak için SS ürününe sahip olmanıza gerek yok dediğim gibi.

Dosya Ekleri

• 1646769243337.png
    1646769243337.png
    196 KB · Görüntüleme: 779
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı