Galaxy A20 costum ROM nasıl atılır?

ShadoW31

Centipat
Daha fazla  
@Gamers_Xion
Sağ olsun Galaxy A20 (205F) cihaza Android 10 stock ROM attım ama biraz kullanmaya kalmadı geri kötüleşti. Costum ROM atmayı düşünüyorum fakat bu cihaza custum ROM atanlarin hepsi ya hindi ya da pakistanlı ve 1 gram bir şey anlamıyorum. Onları izleyerek yaparsam telefon brick olur o yüzden yardım istiyorum sizden. Custum ROM atabilmem için ne yapmam gerektiğini yazarsanız yeterli olacaktır inşallah.

Şimdiden Allah razı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Android 12 ROM'u bu. Güncellik açısından iyidir.

@Gamers_Xion
Sağ olsun Galaxy A20 (205F) cihaza Android 10 stock ROM attım ama biraz kullanmaya kalmadı geri kötüleşti. Costum ROM atmayı düşünüyorum fakat bu cihaza custum ROM atanlarin hepsi ya hindi ya da pakistanlı ve 1 gram bir şey anlamıyorum. Onları izleyerek yaparsam telefon brick olur o yüzden yardım istiyorum sizden. Custum ROM atabilmem için ne yapmam gerektiğini yazarsanız yeterli olacaktır inşallah.

TWRP yüklü mü?

[ROM][11.0][UNOFFICIAL] LineageOS 18.1 for Galaxy A20 los 18.1 varmış senin cihaz için. Samsung Galaxy A20 Odin ile TWRP flashlayarak Odin üzerinden bu ROM'u TWRP flashlayabilirsin.

Dikkat ederseniz unofficial ROM. Belli başlı sıkıntıları olabilir.
Rehbere göre yapabilirsiniz.

Dikkat ederseniz unofficial ROM. Belli başlı sıkıntıları olabilir.
Rehbere göre yapabilirsiniz.
Aşağıda yazmış ne çalışmadığını, sadece VoLTE ve bluetooth aramalar ve bunun sebebi samsung frameworkleri. Official LoS'larda da VoLTE sıkıntılı olabilir bazı cihazlarda, bunun unofficial olmasıyla alakası yok. Sadece lineageos tarafında OTA yok, birisi signlarsa Official olur illa ki. Ki zaten senin attığın romda da VoLTE çalışmıyor sadece.

Son düzenleme:
A30'dan portlanmış bir ROM'dur. Bunu da deneyebilirsiniz.

@Gamers_Xion

Hocam öncelikle telefonda bulunan her şeyi tam anlamıyla yedekleyin.

Hemen ardından telefonu Android 11.
( One UI 3.1 ) arayüzüne yükseltin.

Sıra Bootloader kilidini açmaya geldi

( Bootloader kilidini açtığımız takdirde geri kapatma şansımız yoktur ve stock roma döndüğünüzde dahi cihaz güncelleme alamaz.
Lakin dert etmeyin en güncel stock ROM firemware iş görür.
Kilit açıldığı takdirde cihaz garanti dışı kalacaktır)

Daha sonra Odin aracılığıyla TWRP recovery entegre edin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onun akabinde :

LineageOS 18.1 ( Android 11 ) ROM'unu indirin ve herhangi bir hafıza kartına taşıyın.

Dilerseniz gaps paketini de flaşlayabilirsiniz.

Gaps paketi tavsiyemdir çünkü play hizmetleri olmayan telefona Android demem ben..

Peki sistemi nasıl kuracağız?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

+ Bu video sayesinde cihaza aynı zamanda root atmış olacağız 😃 ( Magisk )

Videoda yapılan işlemlerin aynısını yapınız yönergeleri doğru takip ettiğiniz sürece cihazın brick olma ihtimali söz konusu değildir. Lakin yanlış bir hamlede telefon bir tuğla yığınına dönüşecektir. Videoyu tam anlamıyla anlayana kadar izleyiniz.
Yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuz kapsamındadır kesinlikle sorumluluk kabul etmiyorum.
Size önerdiğim ROM gerçekten sizi memnun edecektir diye düşünüyorum aklınıza takılan bir yer olursa kesinlikle sorunuz..

Hocam öncelikle telefonda bulunan her şeyi tam anlamıyla yedekleyin.

Hemen ardından telefonu Android 11.
( One UI 3.1 ) arayüzüne yükseltin.

Sıra Bootloader kilidini açmaya geldi

( Bootloader kilidini açtığımız takdirde geri kapatma şansımız yoktur ve stock roma döndüğünüzde dahi cihaz güncelleme alamaz.
Lakin dert etmeyin en güncel stock ROM firemware iş görür.
Kilit açıldığı takdirde cihaz garanti dışı kalacaktır)

Daha sonra Odin aracılığıyla TWRP recovery entegre edin;

Onun akabinde :

LineageOS 18.1 ( Android 11 ) ROM'unu indirin ve herhangi bir hafıza kartına taşıyın.

Dilerseniz gaps paketini de flaşlayabilirsiniz.

Gaps paketi tavsiyemdir çünkü play hizmetleri olmayan telefona Android demem ben..

Peki sistemi nasıl kuracağız?

+ Bu video sayesinde cihaza aynı zamanda root atmış olacağız 😃 ( Magisk )

Videoda yapılan işlemlerin aynısını yapınız yönergeleri doğru takip ettiğiniz sürece cihazın brick olma ihtimali söz konusu değildir. Lakin yanlış bir hamlede telefon bir tuğla yığınına dönüşecektir. Videoyu tam anlamıyla anlayana kadar izleyiniz.
Yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğunuz kapsamındadır kesinlikle sorumluluk kabul etmiyorum.
Size önerdiğim ROM gerçekten sizi memnun edecektir diye düşünüyorum aklınıza takılan bir yer olursa kesinlikle sorunuz..
Bu işlemlerden önce yedek de alın.

Geri
Yukarı