Galaxy A20 TWRP ile stock ROM yükleme

xander07

Centipat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle sıkıntımı daha önce belirtmiştim fakat çok üzerine düşmedim. Son zamanlarda düşülmesi gereken bir konu oldu malûm telefon fiyatları uçtu gitti. Sıkıntım kısaca şu Samsung Galaxy A20 sma 205F telefonum Android 11 ile aşırı yavaşladı ve bazen kullanilmaz hâle geliyor.

Yapı numarası uymadığı için geri düşüremiyorum açtığım bir konuda arkadasin birisi TWRP ile stock ROM kurabilecegimi söyledi. Sam Mobile'den stock ROM indirdim fakat TWRP'yi yüklemedim. TWRP ile orijinal sitesinden indirilmis stock ROM nasıl kurulur? Yardım için teşekkürler. (TWRP kurmak icin root gerekli mi?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar öncelikle sıkıntımı daha önce belirtmiştim fakat çok üzerine düşmedim. Son zamanlarda düşülmesi gereken bir konu oldu malûm telefon fiyatları uçtu gitti. Sıkıntım kısaca şu Samsung Galaxy A20 sma 205F telefonum Android 11 ile aşırı yavaşladı ve bazen kullanilmaz hâle geliyor.

Yapı numarası uymadığı için geri düşüremiyorum açtığım bir konuda arkadasin birisi TWRP ile stock ROM kurabilecegimi söyledi. Sam Mobile'den stock ROM indirdim fakat TWRP'yi yüklemedim. TWRP ile orijinal sitesinden indirilmis stock ROM nasıl kurulur? Yardım için teşekkürler. (TWRP kurmak icin root gerekli mi?)
TWRP yerine Stock Rom'u Odin 3 ile flashlayın. Telefonu download moduna alıp bilgisayardan gönderin. Odin zaten işini fazlasıyla görüyor. TWRP ile bence uğraşmaya gerek yok. Ayrıca benim evde de aktif kullanımda olan bir A20 var ve o kadar kasmıyor ve çok akıcı bir şekilde çalışıyor. Genellikle ne amaçla kullanıyorsunuz?

Öncelikle şunu belirtmek isterim Samsung telefonların hiçbirine TWRP ile stock ROM flashlanmaz...
Hocam elimde Samsung A12 (SM-A125F) mevcut tel Android 10 ile yüklü geldi bende Android 11e güncelledim ve sisteme hard reset attım daha sonra gerekli güncellemeleri yaptım ve +4 GB sanal RAM desteği eklendi :)
Ve PUBG tiryakisi olarak şunu söylemeliyim ki telefonda bariz şekilde akıcılık ve FPS artışı gördüm.
Elimde Android 10 ve Odin mevcut ama ben isteyerek Android 11 kullanıyorum.
(Android 11 daha akıcı ve stabil)
Yani size önerim telefona hard reset atın veya VIP'e data clean uygulayın daha sonra.
Gözlemleme yapın. Eğer hala yavaşlık sezerseniz size bizzat kendim yardımcı olacağım.

(Buradaki amacım cihazın garantisini ve Knox sayacını korumaktır )

Ama ben uğraşamam direk Android 10 kurmalıyım derseniz;
Cihazın anabant sürümünü ve seri numarasını paylaşmanız gerek. ;)

Önemli not: Cihazda ne var ne yok PC'ye veya Gmail hesabına yedekleyiniz! Verileriniz silinirse veya tel brick olursa hiçbir sorumluluk kabul etmem!

Yeni konular

Geri
Yukarı