Galaxy A33 5G şarj hızlı tükeniyor

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam. Haftalar süren araştırma ve hazırlıktan sonra yaklaşık 13 gün önce Galaxy A33 5G aldım. Genel olarak çok memnunum ama bataryası canımı sıkıyor. Instagram, Twitter gibi bir sosyal medya uygulaması kullanmıyorum. Sadece WhatsApp, internet bankacılığı ve telefon görüşmesi için kullanıyorum. Telefonun kendi pil ayarlarından pil sağlığı için şarjını %85' sabitleyerek hızlı şarj kapalı şekilde şarj ediyorum. Sabah 7.30'da evden çıktım şarjım %84'tü. Bugün en fazla 1 saatlik telefon görüşmesi yapıp arada Google'da bir şeylere bakma sonucunda saat 17.03'te bu yazıyı yazarken şarj %31. internette sanal RAM çok tüketir diye gördüm ve 6+4 iken ayarlardan 6+2'ye düşürdüm. Ekranı 90Hz olarak kullanıyorum belki o çok güç tüketiyordur ama oda olmasa bu telefonu almamın bir anlamı olmazdı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Alacak olanlara not: Bir de Wi-Fi'yi açtığımda Wi-Fi ağına bağlanması biraz geç sürüyor ama onun dışında her anlamda harika telefon tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de var. Sizin gibi %85 ayarını kullanmıyorum. Sürekli de elimde olan cihaz. Bizim burada da çekim gücü iyi bile değil fakat günü kurtarıyor. Wi-fi olarak ise gerçekten güzel. O ayarı kullanmadan deneyin.

Exynos işlemciler verimli bir işlemci değil bildiğim kadarı ile ya da sorun yazılımda bende S20 FE Snapdragon kullanıyorum 120 Hz falan şu an şarjım 23 ekran süresi 4,5 saat eskiden 100-25 arası 5,5 saat alırdım aynı ayarlar aynı uygulamaları kullanıyorum ama 1 saat kayıp var hatta şarjı 85 ile sınırlayınca da normale göre fazladan 1 saat kayıp yaşıyorum.

Bende de var. Sizin gibi %85 ayarını kullanmıyorum. Sürekli de elimde olan cihaz. Bizim burada da çekim gücü iyi bile değil fakat günü kurtarıyor. Wi-fi olarak ise gerçekten güzel. O ayarı kullanmadan deneyin.
Hangi ayarı kullanmadan deneyeyim hocam anlamadım. Wifi'ye çok geç bağlandığına dair de video atabilirim isterseniz.

Exynos işlemciler verimli bir işlemci değil bildiğim kadarı ile ya da sorun yazılımda bende S20 FE Snapdragon kullanıyorum 120 Hz falan şu an şarjım 23 ekran süresi 4,5 saat eskiden 100-25 arası 5,5 saat alırdım aynı ayarlar aynı uygulamaları kullanıyorum ama 1 saat kayıp var hatta şarjı 85 ile sınırlayınca da normale göre fazldan 1 saat kayıp yaşıyorum.
Hocam o da olabilir ama 5000mAh deyince insan daha farklı bekliyor. Tabi ben bundan önce 4 sene Mate 10 Lite kullandım IPS LCD 60Hz ekrandaydım ve 3300mAh batarya bir gün gidiyordu. Şimdi bu telefona geçince 5000mAh 1.5 gün gitmeli diye düşünüyorum ama şimdi AMOLED 90Hz ekran var. Ablamda A32 var ve elinden düşürmemesine rağmen 1.5 gün gidiyor. Belki de dediğiniz gibi Exynos verimsizdir.

@BERWAR düşüncelerinizi alabilir miyim sizin tavsiyeleriniz üzere aldım telefonu bu yüzden de teşekkür ederim.

Şarjı 85 ile sınırlamayın. Bir de böyle deneyin.

Hangi ayarı kullanmadan deneyeyim hocam anlamadım. Wi-Fi'ya çok geç bağlandığına dair de video atabilirim isterseniz.

Hocam o da olabilir ama 5000MAH deyince insan daha farklı bekliyor. Tabii ben bundan önce 4 sene Mate 10 Lite kullandım IPS LCD 60Hz ekrandaydım ve 3300MAH batarya bir gün gidiyordu. Şimdi bu telefona geçince 5000MAH 1.5 gün gitmeli diye düşünüyorum ama şimdi AMOLED 90Hz ekran var. Ablamda A32 var ve elinden düşürmemesine rağmen 1.5 gün gidiyor. Belki de dediğiniz gibi Exynos verimsizdir.

@BERWAR düşüncelerinizi alabilir miyim sizin tavsiyeleriniz üzere aldım telefonu bu yüzden de teşekkür ederim.

Huawei'nin Kirin işlemcilerindeki yapay zeka pil kullanımını optimize ediyor ayrıyeten EMUI daha verimli arayüz S20 FE telefonumda her gece 6 şarj tüketiyor.

Sarji sinirlamayin ve ekrani 60Hz kullanin. Hz cidden cok etkiliyor. Huawei matepad 11 tabletimde 120Hz 5-6 saat ekran suresi alirken 60Hz de 10-11 saati cihaz zorluyor. Ayarlardan kullanmadığınız uygulamalari derin uyku moduna alin ayrıca.

Telefonun kendi pil ayarlarından pil sağlığı için şarjını %85' sabitleyerek hızlı şarj kapalı şekilde şarj ediyorum.
Bataryayı tam şarj edin.

Yüksek Hz bataryayı daha fazla tüketiyor bu da normal. Otomatik parlaklıkta kullanın. İşlemcisi güç tüketimi olarak kötü bir işlemci. Batarya olarak çok iyi bir cihaz değil zaten A33.

Geri
Yukarı