Galaxy A34 vs Redmi Note 12 Pro 5G

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 senedir Galaxy A33 kullanıyorum ve hayatımda gördüğüm en ilginç batarya performansı olduğu için satmaya karar verdim. Normalde asla telefon al sat ile uğraşan biri değilim alınca eskitene kadar kullanmak istiyorum. Üstüne 2 3 bin verip yeni bir telefon alacağım bu da 11 bine denk geliyor. Galaxy A34 düşüncem varken arkadaşım aklıma girdi ve ithalatçı garantili Redmi Note 12 Pro 5G alacağım. Batarya konusunda bir fikriniz var mı bataryalarını kıyaslayabilir misiniz? Ya da başka bir telefon önerisi veya A34 hakkında yorum yapmak isteyen var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
S20 FE öneririm bunların yanında daha kaliteli bir cihaz.Kendimde kullanıyorum.

S20 FE öneririm bunların yanında daha kaliteli bir cihaz.Kendimde kullanıyorum.
O paraya redmi serisi alınmaz S20 FE bak, önerdiğin iki telefon da birbirinden beter.
Hocam 3 sene önce çıkmış telefonu almak hiç ama hiç mantıklı gelmiyor. Sosyalde vs bakıyorum hala sizin gibi dostlarımız öneriyor ama nasıl oluyor aklım almıyor. Özellikleri ne olursa olsun 3 yaşında yani. Bataryası nasıl? Yada daha doğrusu bu kadar konuşulmasını sağlayan 3 sene geçmesine rağmen önerilmesinin sebebi nedir?

Bide dediğim gibi bu iki telefondan birini tercih edecek olsam hangisi diye araştırıyorum daha doğrusu. Çünkü S20 FE'ye oldukça ön yargılıyım. Bu iki telefon arasında fikriniz varsa sevinirim.

Hocam 3 sene önce çıkmış telefonu almak hiç ama hiç mantıklı gelmiyor. Sosyalde vs bakıyorum hala sizin gibi dostlarımız öneriyor ama nasıl oluyor aklım almıyor. Özellikleri ne olursa olsun 3 yaşında yani. Bataryası nasıl? Ya da daha doğrusu bu kadar konuşulmasını sağlayan 3 sene geçmesine rağmen önerilmesinin sebebi nedir?

Bir de dediğim gibi bu iki telefondan birini tercih edecek olsam hangisi diye araştırıyorum daha doğrusu. Çünkü S20 FE'ye oldukça ön yargılıyım. Bu iki telefon arasında fikriniz varsa sevinirim.

Ben A34 öneririm. onerilme sebebi bu paraya s serisi zor bulunuyor bulunanda böyle yıllanmış cihazlar oluyor.

Hocam 3 sene önce çıkmış telefonu almak hiç ama hiç mantıklı gelmiyor. Sosyalde vs bakıyorum hala sizin gibi dostlarımız öneriyor ama nasıl oluyor aklım almıyor. Özellikleri ne olursa olsun 3 yaşında yani. Bataryası nasıl? Yada daha doğrusu bu kadar konuşulmasını sağlayan 3 sene geçmesine rağmen önerilmesinin sebebi nedir?

Bide dediğim gibi bu iki telefondan birini tercih edecek olsam hangisi diye araştırıyorum daha doğrusu. Çünkü S20 FE'ye oldukça ön yargılıyım. Bu iki telefon arasında fikriniz varsa sevinirim.
Hocam A serisi gibi giriş segment bir telefon olsa dediğiniz eskime söz konusu olabilir fakat S serisi A serisinden daha dayanıklı ve kaliteli bir seri ve eğer bütçeniz S20 FE fiyatının yarısı olsa ben size S8,S10+ falan bile öneririm çünkü A serisine göre çağ atlamış cihazlar hepsi.Bataryaları pek iyi olmasada günü çıkarıyor.Ben Redmi serisi alınmaması taraftarıyım zaten A34'ün donanımı Note 12 Pro'ya göre daha iyi performans veriyor.Ama ben sırf batarya ve güncellik amacıyla pek kaliteli olmayacak cihazların alınmaması taraftarıyım.

@Konatus 3 sene geçmesine rağmen onerilme sebepleri şunlar:
- Kamera: A34 ve Note 12 Pro 5G'ye göre daha başarılı kamera paketine sahip.
A34, POCO F3 ile aynı sensörü kullaniyor. Gece çekimleri vasat olan bir sensör. Aynı zamanda gün içi çekimlerinde A54 bile A34'e fark atıyor.
Note 12 Pro 5G, A34 ile yakın kamera performansı sunuyor zaten. Bır tık daha iyisi. Onun için de kısmen aynı şeyler geçerli.
- İşlemci: S20 FE, amiral gemisi düzeyinde bir işlemci barindiriyor. SD 865, her koşulda Dimensity 1080'i aşıyor. CPU, GPU, ISP ve DSP performanslarinda 865'in yanına bile yaklaşamazlar.

A34 güzel ama hem damla çentikli ekranın eski görünmesi, hem kasada ful arka kapak dahil plastik kullanılması, hem A33'ten memnun olmamam sebeplerinden dolayı uzak duruyorum biraz.

Arka kapak plastik olsa bile gerçekten aşırı kaliteli hissettiriyor bende A33 annemde ise A34 var ikimizde memnunuz. Damla çentik kullanım sırasında fark edilmiyor bile bence kafaya takılacak bir şey değil. Heleki Xiaomi'nin karşısında.

Yeni konular

Geri
Yukarı