Çözüldü Galaxy A5 2017 ODIN ROM kurma sonrası logoda kalma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren Eker

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar A5 2017 yurt dışı IMEI'li cihazımı 7.0'dan 8.0'a yükselttim. Daha sonra Supersu Zip'le TWRP recovery kullanarak root Zip'ini kurdum. Reboot dedikten sonra Samsung yazısında takılı kaldı. TWRP'den wipe data cache çektim bu sefer de aynısı oldu.

Baslattıgımda "an error has recurded smart switch" gibi bir şey dedi. Smart S'den de acil durum kurtarmaya bastım tam biterken hata verdi. Odin'den 8.0 stock ROM atmaya calıstım bu sefer de telefonda kurulu olan ROM'daki kalıntılar sebebiyle çeşitli hatalar alıyorum. Örneğin system.img fail cache.img fail cm.bin'den sonra fail gibi gibi hatalar. Yani hiçbir şekilde yazılım flashlanmıyor. Yardım edin :(

Çözüm
Arkadaşlar, aynı 8.0'ın farklı ülke versiyonunu indirip flashladım, sorun çözüldü. Yine de sağ olun. :) Bu arada Magisk'te de aynı hatayı alırsam diye riske atmak istemiyorum. Belki daha sonra denerim. İyi günler.
Reddit ya da XDA Developers gibi sitelerden daha fazla yardım alabilirsin. Burada Cyanogen Mod ya da başka ROM yüklemeleriyle haşır neşir pek fazla insan bulacağını zannetmiyorum açıkçası. Ama ben olsaydım baştan ROM kurardım.

Anladığım kadarıyla hâlâ recovery'e erişimin var. Bence önce system, data, cache vs. wipela sonra odinden stock rom at, ya da direk custom rom at (resurrection remix önerimdir). Ama olur da bir şekilde telefonu kurtarırsan ve stok arayüzde kalmak istersen supersu yerine magisk kullan, veya s9'dan falan portlanmış samsung experience romlarını da kullanabilirsin.

Arkadaşlar, aynı 8.0'ın farklı ülke versiyonunu indirip flashladım, sorun çözüldü. Yine de sağ olun. :) Bu arada Magisk'te de aynı hatayı alırsam diye riske atmak istemiyorum. Belki daha sonra denerim. İyi günler.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı