Galaxy A50 Android 11 güncellemesi arayüz değişimi

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Merhaba, öncelikle Android 11 yükledikten sonra telefonun ana ekranında en altta ortada saydam, ince bir çizgi oluştu. Aynı çizginin biraz uzunu da sağ tarafta ses açma ve kapama tuşlarının karşısında oluştu. Bunları nasıl kapatabilirim?

Ayrıca oralara tıkladığımda telefonun tüm köşelerine küçük bir işaret geliyor, Google Asistan ile ilgili sanırım. Onu kapatmak istiyorum.
Bir de şu var, aşağı kısımda ana ekran, uygulamalar, geri gitme butonları var. Ben bunları kapatmıştım ve kaydırarak kullanıyordum. Fakat Android 11 ile beraber en soldaki arkaplandaki uygulamalar ekranına gitmek için kullandığımız butonu kaydırmayı hiç beceremiyorum. En köşeden çekmem gerekiyor hep. En köşeden çekince de Google Asistan açılıyor. Ne yapacağımı bilemedim :D . Tilt etti bi' tık.

Sosyal'de kimlerin A50 kullandığını fazla bilmiyorum ama tek bildiğim @Vavien. .
Eğer biliyorsanız yardımcı olur musunuz :) .

Ben kullanıyorum bakayım bir saniye.
1) Ses açma kısmının üstünde çıkan şey Edge panelleri olarak geçiyor. Ayarlar>ekran>aşağıda kolay modun altında Edge panelleri var oradan kapatabilirsin.

2) Altta çıkan son uygulamalar paneli ben o şekilde kullanıyorum aslında daha kolay oluyor ama yine ayarlar>ekran>edge panellerinin altında navigasyon çubukları var oraya girip değiştirebilirsin.

Ayarlar, uygulamalar, Google Asistan ekranına gidin. Ekran üzerine yazma/üstte görünebilen uygulamalar gibi bir seçenek olması lazım, pasif hale getirin. Eğer çizgiler Asistanla ilgiliyse düzelecektir. Navigasyon tuşlarıyla ilgili bir bilgim yok.

Screenshot_20210327-130645_Settings.jpg
Screenshot_20210327-130650_Settings.jpg

Ben kullanıyorum bakayım bir saniye.
1) Ses açma kısmının üstünde çıkan şey Edge panelleri olarak geçiyor. Ayarlar>ekran>aşağıda kolay modun altında Edge panelleri var oradan kapatabilirsin.

2) Altta çıkan son uygulamalar paneli ben o şekilde kullanıyorum aslında daha kolay oluyor ama yine ayarlar>ekran>edge panellerinin altında navigasyon çubukları var oraya girip değiştirebilirsin.

Ayarlar, uygulamalar, Google Asistan ekranına gidin. Ekran üzerine yazma/üstte görünebilen uygulamalar gibi bir seçenek olması lazım, pasif hale getirin. Eğer çizgiler Asistanla ilgiliyse düzelecektir. Navigasyon tuşlarıyla ilgili bir bilgim yok.

Çok teşekkürler. Deneyeceğim birazdan.

Hocam baktım, asistan için ayrı uygulama yokmuş ama play hizmetleri veya Google uygulaması dahilinde olabilir asistan. Bu uygulamalar için kapatın ekran üzerine yazmayı.

Önemli değil hocam.
Hocam Edge panellerini kapattım. Ekranın en aşağısındaki çizgi de navigasyon çubuğu ayarlarını kurcaladıktan sonra kalktı.
Şu anlık bir problem yok gibi. Eğer Google Asistan'ın ayarlarında aşağıdan kaydırınca açılmasını sağlayan ayarı kapatmak için bir şey varsa onu da kapatacağım direkt.

Geri
Yukarı