Galaxy A50 Bootloader kilidi nasıl kapatılır?

Daha fazla  
A50 Cihazımda rom yüklemek için bootloader kilidini açtım, fakat orijinal ROM'da olmama rağmen geri kapatamıyorum. Bu yüzden telefonumda Google play sertifikası yok ve Netflix gibi uygulamaları indiremiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
A50 Cihazımda rom yüklemek için bootloader kilidini açtım, fakat orijinal ROM'da olmama rağmen geri kapatamıyorum. Bu yüzden telefonumda Google play sertifikası yok ve Netflix gibi uygulamaları indiremiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
SafetyNet+ Root gizleme yapabilirsiniz.

Cihazımda root yok atarsam günlük kullanımda bir etkisi olur mu?(bankacılık uygulamaları, sosyal medya vb)

Root olduğu için sertifika sorunu yaşanır bl kilidi ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Safetynet modülü yüklenerek çözülüyordu diye hatırlıyorum.

Hocam cihazda root yok OEM kilidi açık olduğu için oluyor diye tahmin ediyorum OEM kilidini kapatmanın tek yolu da bl kilidini kapatmak.

Son düzenleme:
Cihazımda root yok atarsam günlük kullanımda bir etkisi olur mu?(bankacılık uygulamaları, sosyal medya vb)

Bazı bankacılık uygulamaları problem yaratabilir.

Hocam cihazda root yok OEM kilidi açık olduğu için oluyor diye tahmin ediyorum OEM kilidini kapatmanın tek yolu da bl kilidini kapatmak.

Bl kilidi ile OEM kilidi aynı şey. Xiaomi de bl kilidi açık kullanıyorum sadece root atınca sertifika sorunu oluyor kaldırınca düzeliyor, Samsung da durum nasıl bilmiyorum.

Root checker uygulamasıyla test yaparmısın?

Son düzenleme:
Durum bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221117-202116_Root_Checker_Basic[1].jpg
    Screenshot_20221117-202116_Root_Checker_Basic[1].jpg
    85,2 KB · Görüntüleme: 63
Durum bu şekilde.
Buradaki yöntemleri deneyin.

Geri
Yukarı